O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Soukromé školy a školky v ČR: Zajímavý byznys, nebo už ne?

Provozování soukromých škol a školek naráží na svůj strop. I když se jejich počet za posledních devět let zvýšil o 175 % a v soukromém školství aktuálně podniká historicky nejvíc subjektů, nová zařízení v posledních třech letech přibývají již jen velmi pomalu. Takové jsou závěry analýzy poradenské společnosti Bisnode, jedničky v poskytování informací o firmách.

Aktuálně je v České republice 517 firem, které provozují soukromé školky anebo základní školy. Podle analýzy Bisnode se jedná o nejvyšší počet za posledních devět let. V tomto období se počet těchto soukromých vzdělávacích zařízení zvýšil o 175 %.

„Nejvíc soukromých vzdělávacích zařízení vznikalo v období od roku 2013 do roku 2016. Rekordním byl rok 2015, kdy bylo založeno 63 nových subjektů. Od té doby pak již každý rok vzniklo méně nových firem, loni se jednalo o 15 společností a od začátku letošního roku vznikla jediná nová soukromá škola nebo škola,“ říká analytička Bisnode Petra Štěpánová. Z analýzy Bisnode dále vyplývá, že nadpoloviční většina soukromých škol a školek má sídlo v Praze (37 %) nebo Středočeském kraji (16 %). „Jedná se o regiony s nejvyšší kupní silou a vysokou koncentrací obyvatelstva,“ dodala Petra Štěpánová z Bisnode.

Soukromé školy a školky jsou zajímavou alternativou pro rodiče, kteří hledají speciální vzdělávání pro své děti, případně mají potíže s umístěním své ratolesti do kvalitního státního vzdělávacího zařízení. V době ekonomického boomu roste pochopitelně i ochota rodičů utrácet za tento typ služeb, zdá se ale, že největší růst má tento byznys již za sebou.


(25. 7. 2019 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(4742)