Sobotní podání daňových přiznání má úspěchZhruba 13,5 tisíce daňových přiznání k daním z příjmů a dalších podání vybrali během sobotního dopoledne 29. března 2014 pracovníci finančních úřadů na 102 otevřených úřadovnách po celé České republice. V porovnání s loňským rokem byl zájem poplatníků o sobotní služby finančních úřadů o něco nižší, s výjimkou kraje Vysočina, kde bylo podáno o cca 50 daňových přiznání více než loni.

Tradičně nejvíce daňových přiznání bylo v sobotu odevzdáno na Finančním úřadě pro hlavní město Prahu – územních pracovištích v Praze 5, Praze 9 a Praze 10 a dále na Finančním úřadě pro Jihomoravský kraj a jeho územních pracovištích.

Pokles zájmu poplatníků byl pravděpodobně způsoben tím, že nejzazší termín pro podání daňového přiznání připadá letos na úterý 1. dubna, takže lidé mají možnost podat své daňové přiznání v řádném termínu ještě v pondělí 31. března a v úterý 1. dubna. V minulém roce sice připadl poslední den lhůty také na úterý, ale pondělí bylo velikonoční, finanční úřady měly zavřeno, a poplatníkům proto loni přišla více vhod pracovní sobota finančních úřadů než letos.

Kdo využil sobotu k podání přiznání

Letošní sobotní službu finančních úřadů využili hlavně ti poplatníci, kteří jsou během pracovního týdne zaneprázdněni podnikáním při zaměstnání. Vyšší zájem také projevili účetní firmy a daňoví poradci, kteří podávali současně více daňových přiznání najednou za své klienty.

Na všech pracovištích finančních úřadů byl provoz plynulý, bez front a jiných komplikací. Poplatníci si v klidu vyřídili své daňové záležitosti.

Daňové přiznání však lze podat i elektronicky, například prostřednictvím aplikace finanční správy „Elektronická podání pro finanční správu“, dostupné na www.daneelektronicky.cz. Instruktážní video k použití této aplikace a všechny nejdůležitější informace k aktuálně podávaným daňovým přiznáním k daním z příjmů, naleznou poplatníci přehledně na jednom místě na internetových stránkách finanční správy www.financnisprava.cz v „Nepřehlédněte“ nebo v červeném boxu vpravo.


(1. 4. 2014 | redakce2)


Související články: Statistika: Letos přes 2 miliony daňových přiznání, stále více elektronicky, Více než čtvrtina firem zřejmě přikrášluje své účetnictví. Víme jak!
Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(917)