Sobotkova vláda schválila Národní program reforemVláda v tomto týdnu na své schůzi projednala některé důležité aspekty připravovaného Zákona o státní službě, schválila strategický dokument opatření, která mají oživit hospodářský růst a posílit konkurenceschopnost ekonomiky a seznámila se se zprávami týkajícími se jaderné bezpečnosti. Jaké hlavní reformy vláda chystá?

Zákon o státní službě

V rámci připravovaného Zákona o státní službě, který je podle zástupců vlády prioritou kabinetu, vláda projednala a schválila bod s názvem Sběr dat k systemizaci ministerstev, dalších ústředních správních úřadů a ostatních správních úřadů. Kabinet premiéra Bohuslava Sobotky chce být do konce června tohoto roku informován o počtech míst vedoucích a řadových zaměstnanců spadajících do režimu služebního zákona a do režimu zákoníku práce. Na základě těchto dat budou vyčísleny nároky na státní rozpočet pro rok 2015 v souvislosti s postupným nabýváním účinnosti novely služebního zákona.

Národní program reforem

Vláda rovněž schválila Národní program reforem – strategický dokument, který je souborem důležitých opatření, která mají pomoci oživit hospodářský růst České republiky a posílit konkurenceschopnost ekonomiky. Národní program reforem mimo jiné určuje prioritní oblasti čerpání eurofondů v budoucím období, především prý ale určuje transparentnost veřejných financí a efektivitu institucí, atraktivní podnikatelské prostředí a rozvoj infrastruktury pro český průmysl, fungující trh práce, vzdělávací systém a sociální začleňování, růst založený na výzkumu a inovacích.

Jaderná bezpečnost

Vláda dnes také vzala na vědomí Zprávu o výsledcích činnosti Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, která označila jaderné elektrárny Temelín a Dukovany za bezpečné a spolehlivé. Zpráva také zahrnuje hodnocení mezinárodních expertů, kteří konstatovali, že Státní úřad pro jadernou bezpečnost je výborně fungující institucí.

Kabinet se rovněž seznámil se zprávou České republiky k havarijní připravenosti a odezvě. Ta byla vypracována na základě požadavku Mezinárodní agentury pro atomovou energii, a také jí bude při nadcházejícím jednání předložena. Cílem tohoto jednání je sdílet informace o opatřeních a možnostech v oblasti havarijní připravenosti a odezvy, a seznámit se s nejnovějšími pokyny a prostředky Mezinárodní agentury pro atomovou energii.


(18. 4. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1005)