Služby z mraků: Cloud computing je tu i pro vásSlužby informačních technologí si lze zajistit mnoha různými způsoby. Jedním z nich je využívání cloudu externího dodavatele. V takovém případě se zpravidla o část IT nemusíte starat, tato starost je na dodavateli. Pojďme nahlédnout, jak to může vypadat v praxi.

Prostřednictvím cloudu lze poskytovat různé druhy služeb - v zásadě buď jde o software, kdy jsou aplikace provozovány na infrastruktuře poskytovatele, takže se nemusíte o jejich provoz zpravidla starat vůbec, nebo o IT infrastrukturu či IT platformu. Vždy je přitom zajímavé vědět, jaké zkušenosti mají s využíváním cloudu další firmy. A hlavně na to se zaměřujeme v tomto speciálu. Snad v něm najdete inspiraci i pro svou organizaci.

Podívejte se, co si firmy, jako je ta vaše, myslí o cloudu


Při zvažování, zda a jak využít takzvané cloudové IT služby, hraje často roli i inspirace ostatními. Společnost Oracle provedla dvě studie, ve kterých se zajímala o přínosy cloudu pro vybraná oddělení firem i o hlubší názory na služby typu IaaS. Podívejme se, co zjistila.


Konkrétní příklad z praxe: Cloud v nemocnici


Ilustr. foto: Pixabay

Všeobecná fakultní nemocnice Praha se před několika měsíci rozhodla k realizaci projektu optimalizace IT služeb s využitím cloudu. K tomuto poměrně radikálnímu řešení přistoupila ve chvíli, kdy hledala možnost, jak zajistit bezpečnost dat a zároveň zkvalitnit, zefektivnit a zjednodušit svůj informační systém při současném snížení nákladů na ICT. Jedním z požadavků managementu bylo také mít možnost dostávat přehledné analýzy dat z každodenního provozu nemocnice, a to nejen na úrovni ekonomické, ale i medicínské. Zde jsou detaily.


Jak ochránit vaše data v cloudu


IBM Z14

Šifrování dat je zřejmě nejúčinnější možností, jak tato data ochránit. Bohužel je však šifrování ve větším měřítku náročné na výkon, a tak je zpravidla používáno jen omezeně. K tomuto závěru dospěla i zpráva IBM X-Force Threat Intelligence Index. Jak problém řešit?


(Úvodní foto: Pixabay)


(4. 9. 2017 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3401)