O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Seminář: Zaměstnanci teď často mění práci, zde je 5 tipů, jak si udržet ty nejlepší a získat nové

Loňský průzkum agentury Grafton ukázal, že 45 % zaměstnanců by chtělo do půl roku změnit práci. Zkušenosti ukazují, že řada z nich toto rozhodnutí o něco odsunula, velká ochota změnit práci ale vzhledem k rychle rostoucím mzdám trvá. Příležitostí polepšit si je dnes více než kdykoli dříve. Existují však způsoby, jak si dobré zaměstnance udržet - a jak i v této době získat nové, kvalitní. Zde je 5 důležitých tipů.

Zapomeňte na tuctové benefity - stravenky nebo mobil placený firmou jsou dnes již na řadě pozic naprosto běžné. Zaměstnanci se u vás chtějí cítit dobře, vydělat si přiměřené peníze... Jak být dobrým zaměstnavatelem, od kterého lidé neodchází, ale naopak ti nejlepší přicházejí odjinud? Zde je pět tipů:

1. Pro nábor využívejte sociální sítě, ale s rozmyslem a efektivně. Víte například, jak využívat na síti LinkedIn pluginy pro zefektivnění své práce?

2. Klaďte důraz na zpětnou vazbu od svých zaměstnanců. Víte, jak umožnit svým lidem, aby vám upřímně řekli, co jim v práci vadí a co by jim pomohlo pracovat lépe?

3. Nezanedbávejte pověst své firmy. Employer branding, tedy budování značky kvalitního zaměstnavatele, je dnes důležitější než kdykoli dříve. Víte, jak na to?

4. Dejte zaměstnancům dostatek svobody, včetně pružné pracovní doby nebo možnosti práce z domova tam, kde to je možné. Ale pozor na legislativní úskalí těchto benefitů.

5. Motivujte lidi i dnes, v době růstu. To, že se firmě daří, jako motivace nestačí. Je třeba lidem pomáhat v růstu a seberozvoji. Dokážete to dělat správně?

Těmto i řadě dalších témat z oblasti náboru a péče o zaměstnance se bude věnovat seminář "Jak získat opravdu dobré zaměstnance", který spolupořádá magazín OnBusiness. Podívejte se zde na detaily a přihlašte se již dnes. Získejte konkurenční výhodu na trhu práce, kde je dnes pro mnohé firmy velmi těžké najít vhodné zaměstnance.


(26. 9. 2018 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(4240)