O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Rychlé doručení zboží z Číny - Česká pošta se dohodla s Aliexpressem

Česká pošta oznámila, že navázala přímou spolupráci s populární internetovou obchodní platformou Aliexpress. Už letos by tak doručení zásilek z tohoto oblíbeného internetového tržiště mělo trvat jen přibližně dva týdny namísto dosavadních týdnů a v některých případech i měsíců. Známe detaily.

Vše začíná doručováním během připravované slevové akce 11.11.2020, kdy Česká pošta doručí desítky tisíc zásilek e-shopu pro české zákazníky. Balíčky budou nově odeslány přes speciální celní překladiště v Belgii a dostanou se tak podle zástupců pošty k zákazníkům rychleji, typicky prý do dvou týdnů od objednání.

„Při aktuální slevové akci jde o pilotní spolupráci, jejímž cílem je co nejrychlejší dodání zboží koncovým zákazníkům. Proto budou objednávky odesílány jako vnitrostátní zásilka v rámci ČR. Spolupráce s Českou poštou je pro tento globální e-shop logická, protože nabízíme nejširší logistickou síť v Česku,“ říká Martin Hurda, manažer mezinárodního obchodu České pošty.

Rychlé doručení běžně v roce 2021

Na základě dohody uzavřené mezi oběma firmami se podle zástupců České pošty bude spolupráce postupně rozšiřovat a jejím cílem je, aby se Česká republika v roce 2021 zařadila do skupiny řady zemí, ve kterých budou zásilky doručovány do deseti dnů od objednání na Aliexpressu. Toto tržiště se tak nepochybně stane pro české zákazníky ještě populárnější.

Při doručení prostřednictvím České pošty by také měli mít zákazníci jistotu, že zásilka nebude zatížena dodatečnou daní z přidané hodnoty nebo clem, protože zásilky budou předem propuštěny do volného oběhu v rámci EU v Belgii. Pro zákazníky se však při nákupech podle pošty nic nezmění, postup zadávání objednávek přes Aliexpress zůstane stejný.

Ve zprávě České pošty není zmínka o cenách, na ty tedy bude třeba si ještě počkat. Lze ovšem očekávat mírné zdražení zboží či poštovného pro české klienty na Aliexpressu tak, jak to již můžeme pozorovat u některých dalších evropských zemí.


(10. 11. 2020 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(5661)