Prognóza vývoje ekonomiky: Palivo pro rychlejší růst tu jeVšeobecně optimistické jsou prognózy ekonomického vývoje v příštích měsících. Ekonomika ČR i většiny zemí EU se už zřejmě odrazily ode dna a letos i v příštích letech je čeká pozvolna se stupňující růst. Co konkrétně můžeme očekávat?

V tomto speciálu se na ekonomický vývoj podíváme především z pohledu čísel: V jednotlivých článcích se věnujeme jak průzkumu důvěry spotřebitelů, tak konkrétním údajům o růstu či poklesu jednotlivých sektorů tuzemské ekonomiky. Zajímat nás budou i ceny výrobců a důvody jejich změn. A také pohled zástupců Evropské unie na aktuální vývoj evropského hospodářství – ale i na rizika, která mu ještě stále hrozí.

Vždy ale stojí za zmínku, že obecné prognózy vývoje ekonomiky mohou mít pramálo společného s vývojem konkrétního odvětví nebo konkrétní organizace. Jakkoli je toto zřejmé, ne vždy si to dostatečně uvědomujeme.

Rok 2014: Opatrné vykročení k růstu?


Ačkoli existují reálné náznaky zlepšení ekonomické situace v ČR, celková důvěra lidí v domácí ekonomiku se zatím ani v únoru příliš nezměnila. Indikátor ekonomického sentimentu zůstal podle ČSÚ ve srovnání s lednem na stejné hodnotě, indikátor důvěry podnikatelů se ale celkově meziměsíčně zvýšil. Jak se tedy na aktuální vývoj ekonomiky dívat?


Změny cen výrobců v roce 2014


Ceny výrobců meziročně dále klesly. I když podle ČSÚ meziměsíčně vzrostly ceny zemědělských výrobců o 2,6 % a stavebních prací o 0,1 %, ceny průmyslových výrobců se snížily o 1,3 % a tržních služeb o 0,5 %. Meziročně pak byly nižší ceny zemědělských výrobců o 4,0 %, průmyslových výrobců o 0,7 %, stavebních prací o 0,5 % a tržních služeb o 1,8 %. Co to znamená? A co lze čekat dále v průběhu roku?


EU: Ekonomika bude v roce 2014 dál oživovat


Jak se bude letos dařit evropské ekonomice? Zimní prognóza Evropské komise počítá s pokračujícím oživováním ekonomiky ve většině členských států i v EU jako celku. Po skončení recese na jaře 2013 a tří po sobě jdoucích čtvrtletích mírného oživení očekává mírné zvýšení hospodářského růstu. A detaily?(3. 3. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(765)