O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Prodáváte on-line? Možná vás brzdí špatná doprava...

S ekonomickou prosperitou a rozvojem technologií se stále zvyšují nároky na jeden dost podstatný aspekt logistiky, a tím je rychlost. Podobný vývoj požadavků probíhá jak v B2B sektoru, tak u koncových zákazníků. V rámci hlavního města jsou často adresáti zvyklí na doručení už tentýž den, standardem je doručení druhý den od objednání. Proč je dobré důležitost rychlého doručení nepodcenit a co vám může přinést?

Je jasné, že existují zákazníci, kteří na dopravě raději ušetří a na zboží si chvíli počkají. Rychlou dopravou ale můžete zaujmout nový sektor zákazníků, který je právě na rychlost doručení citlivý, i kdyby si měl připlatit. Je proto vhodné nabídnout více druhů dopravy, z nichž alespoň jeden nabízí co nejrychlejší doručení.

Zejména pro B2B sektor je důležité zásilky doručovat rychle, protože se často jedná o zboží, které je určené k dalšímu zpracování. „Mohou to být například součástky, které jsou určeny k další montáži a jejich pomalé doručení může zbrzdit celý proces. Naopak pokud probíhá doručování zásilek rychle a kvalitně, zákazník to ocení. Rychle lze doručovat také rozměrné a nestandardní zásilky,“ vysvětluje Přemysl Lukeš, výkonný ředitel kurýrní společnosti Der Kurier, která se specializuje na dopravu do celého Německa do poledne druhého dne od podání.

Konkurenční výhoda

Nabízíte srovnatelné zboží za podobnou cenu jako někdo jiný? V tom případě je potřeba mít v něčem navrch, a v tuto chvíli může skvěle posloužit právě doprava, která vám pomůže vyniknout. I když se totiž může jednat o úplně stejný produkt, rychlá doprava mu přidá na vnímané kvalitě.

Při zajišťování dopravy zboží zákazníkům je potřeba si uvědomit, že nekvalitní doručení vrhne stín nejen na dopravce, ale také na odesílatele, není proto dobré jej vnímat jen jako další nutný náklad. Právě naopak, na dopravě se vyplatí dát si záležet. Ať už zvolíte možnost rychlé dopravy nebo ne, myslete také na to, že stěžejní je dodržet právě takovou dobu doručení, kterou zákazníkovi předem slíbíte.

Jakékoli významné změny mohou být pro byznys velmi drahé, a právě toho se firmy velmi často bojí. Obzvlášť změny dodavatele služeb mohou být i přes zdánlivou výhodnost rizikem. „Z naší zkušenosti víme, že mnoho podniků se pro změnu kurýrní společnosti sice v minulosti rozhodlo, ale spálili se, a do jakékoli další změny už se jim nechce,“ popisuje Lukeš. Se stále rostoucí globalizací a zvyšujícími se požadavky zákazníků na rychlost doručení je však spolehlivá a rychlá mezinárodní doprava jedním z faktorů, které mohou firmy posunout kupředu.


(30. 1. 2020 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(5139)