O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Proč si (ne)zastřešit bazén?

Mít svůj vlastní bazén je velkou výhodou a to nejen v létě. Nemusíte se vláčet na koupaliště, nemusíte se s nikým dělit o příjemné místo ve stínu a už vůbec si nemusíte kupovat předražené rychlé občerstvení a čekat na něj frontu. Pokud máte ještě bazén zastřešený, můžete se v něm koupat od jara do podzimu. Příjemnou teplotu vzduchu i vody máte zaručenou. Jaké jsou další výhody zastřešení a proč bazén zastřešit?

Mít svůj vlastní bazén je velkou výhodou a to nejen v létě.  Nemusíte se vláčet na koupaliště, nemusíte se s nikým dělit o příjemné místo ve stínu a už vůbec si nemusíte kupovat předražené rychlé občerstvení a čekat na něj frontu. Pokud máte ještě bazén zastřešený, můžete se v něm koupat od jara do podzimu. Příjemnou teplotu vzduchu i vody máte zaručenou. Jaké jsou další výhody zastřešení a proč bazén zastřešit?

Zastřešení bazénu

Než začnete přemýšlet nad samotným zastřešením bazénu, zvažte, jestli konkrétní typ vašeho bazénu může být zastřešen. Pokud máte nafukovací bazén, zastřešení by asi nebylo vhodným řešení. V tomto případě můžete zvolit nejrůznější typy krytů bazénů. Zastřešit se dá bazén, který je jak celkově nebo i částečně zapuštěný v zemi. Typů zastřešení najdete na českém trhu několik. Lišit se mohou v použitých materiálech (např. plexisklo, akrylát, lexon nebo jiné plastové materiály), rozměrech, tloušťce a samozřejmě i ceně. Konstrukce zastřešení pak bývají nejčastěji vyrobená z profilů slitiny hliníku. Konstrukce musí být pevná především z toho důvodu, aby vydržela silný nápor sněhu, který v našich klimatických podmínkách není výjimkou. Pokud byste potřebovali atypický rozměr zastřešení, spousta firem vám ráda vytvoří zastřešení na zakázku.

Alupo New

Proč je dobré mít zastřešený bazén?

Dostáváme se k samotné podstatě zastřešování bazénů. Důvodů a výhod může být hned několik. Asi tím největším důvodem zastřešení bazénu je možnost využití mimo sezonu a to ideálně od jara do podzimu v závislosti na venkovní teplotě a slunečního svitu. Kvalitní zastřešení totiž udržuje stálou teplotu vody i vzduchu. Záleží na typu materiálu, ze kterého je zastřešení vyrobeno. Obecně lze říci, že zastřešení může zvýšit teplotu vnitřních prostor v průměru o 10 °C.

Další výhodou zastřešeného bazénu je zvýšení vašeho pohodlí. Tím, že je nad bazénem ochranná střecha, zamezíte častému znečištění vody napadaným listím, hmyzem, pylem, prachem a dalšími nečistotami a zvyšujete tím kvalitu vody. Mimo to chráníte také bazénovou filtraci před zbytečným zanesením a případným poškozením. Střecha chrání bazén před UV zářením a tak vlastně prodlužuje i životnost bazénu. Právě díky tomu odpadá používání velkého množství bazénové chemie. UV záření totiž rozkládá chlór a tím pádem dochází k nižší spotřebě chemie.

Spousta z nás nenavštěvuje veřejná koupaliště nebo bazény také z toho důvodu, že nemá ráda pohledy ostatních plavců. To je jedna z dalších výhod zastřešení bazénu. Díky němu jste uchráněni před zraky sousedů nebo kolemjdoucích. Soukromí u bazénu pak máte zaručeno.

Kromě soukromí je ještě jedna důležitá výhoda, kterou zastřešení bazénu nabízí. Tou je zajištění větší bezpečnosti nejen pro děti, ale i pro domácí zvířata. Tím, že nebudete mít na zahradě otevřený vodní prostor, můžete být klidní, když si vaše děti sami hrají na zahradě. Samozřejmě je také vhodné zvolit k bazénu i kvalitní protiskluzovou dlažbu, aby se nehodám předcházelo i v případě otevřeného zastřešení.

Jednou nevýhodou zastřešení bazénu může být jeho pořizovací cena. Ta se pohybuje kolem 30 tisíc a výše. Pokud si ale rádi připlatíte za kvalitu a pohodlí pro sebe a svou rodinu, nebudete investice do zastřešení bazénu litovat.

 


(7. 1. 2017 | petrkok)


Autorem tohoto textu není redakce těchto webových stránek, ale jeden ze čtenářů/ek: petrkok

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2983)