O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Příležitost: Je třeba plánovat dovolenou už na rok 2019

Když jde o dovolenou, Češi prý nejsou příliš spontánní. Zahraniční cestu obvykle plánují několik měsíců předem a často využívají i pomoci cestovní kanceláře. někdy prý plánují i rok dopředu. Právě tedy nastává čas, aby jim podnikatelé začali servírovat nabídky pro rok 2019.

I přes důkladné plánování dovolené prý Češi mnohdy nechávají na poslední chvíli například sjednání cestovního pojištění. Plánování se nevyhnou ani výdaje, které si předem stanovuje více než polovina cestovatelů, i když dodržet je umí už pouhých 14 procent z nich. Plyne to ze zprávy Poštovní spořitelny.

Zahraniční dovolenou Češi plánují dlouho dopředu, u 73 % respondentů je to minimálně několik měsíců předem, úplnou výjimkou nejsou ani tací, kteří se na dovolenou chystají i déle než rok. Téměř 60 % lidí si také dopředu připravuje dovolenkový rozpočet a čtyři pětiny z nich v průběhu dovolené sleduje, kolik utratí. Pouhých 14 % respondentů ale dokáže navzdory této přísné kontrole dodržet svůj původně stanovený rozpočet.

I když Češi plánují dovolenou s dostatečným předstihem, nechává třetina z nich vyřízení cestovního pojištění na poslední chvíli. 51 % potom využije možnosti sjednat si ho online. Stále více Čechů už ale objevilo výhody cestovního pojištění sjednaného k platební kartě. V současnost na něj v případě dovolené spoléhá 13 % respondentů.

„Cestovní pojištění k platební kartě nabízí lidem řadu výhod. Platí po celý rok, takže na něj nemusejí před cestou myslet. Výhodou jsou také nadstandardní služby. Součástí pojištění může být také pojištění stornopoplatků při zrušení zájezdu či pojištění odpovědnosti za škody během cesty. Navíc my v rámci letní kampaně nabízíme právní pomoc na telefonu, která je v případě nouze nedocenitelná,“ říká výkonná manažerka útvaru Řízení segmentu Poštovní spořitelna Jana Opršalová. „Právní pomoc mohou klienti využívat až do konce srpna například v situacích, kdy se stane dopravní nehoda a je třeba jednat s místními úřady nebo policií,“ dodává.

Za pozornost stojí také žebříček věcí, které si Češi zapomínají přibalit s sebou na tolik plánovanou dovolenou. Pokrývka hlavy, sluchátka, opalovací krém a hřeben. To jsou všechno věci, bez kterých se například u moře těžko obejdeme, ale obvykle je můžeme snadno pořídit v cíli cesty. Češi ale zapomínají i na důležitější cestovatelské potřeby, které jim mohou dovolenu výrazně zkomplikovat. Tři ze sta Čechů se už ocitli v situaci, kdy zapomněli doma platební kartu. „Při balení na dovolenou jsou nejvíce roztržití muži do 30 let. Oproti tomu ženy, zejména ty nad 60 let, se na cesty připravují velmi pečlivě,“ říká Opršalová.

Zapomenuté věci, které nepochybně budou podobné u dovolenkářů na celém světě, jsou zase ovšem příležitostí pro prodejce...


(31. 8. 2018 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(4176)