Přenosné terminály: Platby kartou řemeslníkovi i v prodejním stánkuPřenosný platební terminál, který usnadňuje řemeslníkům a obchodníkům platební styk se zákazníky, nabízí nově ČSOB a Era. Mobilní terminál mPOS je zařízení pro akceptaci platebních karet MasterCard a Visa komunikující s chytrým mobilním telefonem či tabletem prostřednictvím technologie bluetooth. Jak to funfuje a jak jej pořídit?


ČSOB a Era, jež jsou momentálně zřejmě jedinými poskytovateli tohoto řešení u nás. Díky této službě se dokonce dostaly do finále prestižní mezinárodní soutěže Contactless & Mobile Awards v kategorii Eco System.

„Celá služba funguje na velice jednoduchém principu. Obchodník si do chytrého telefonu nebo tabletu stáhne aplikaci, která nabízí prostředí a funkce běžné pokladny, a zároveň zajistí přes datové spojení komunikaci se zúčtovací bankou. Pro uskutečnění platby obchodník jednoduše zadá do aplikace částku za nákup a zákazník ji zaplatí svou platební kartou na mobilním terminálu mPOS, jak je běžně zvyklý. Fungují tu samozřejmě i bezkontaktní karty, včetně plateb mobilními telefony s technologií NFC," popisuje novinku Marek Rehberger, ředitel ČSOB a Ery pro rozvoj obchodu a inovací.

Stále více řemeslníků i obchodníků bude brát karty

„Od listopadového spuštění pilotního provozu využívá terminály mPOS stále více a více obchodníků. Zájem o tuto službu roste vysokým tempem, jen v únoru se objem a počet transakcí ve srovnání s lednem více než zdvojnásobil," doplňuje Roland Katona, manažer Acquiring a e-commerce ČSOB a Ery. „Máme zjištěno, že když nakupující není omezen hotovostí, kterou má zrovna u sebe, a může zaplatit kartou, zvyšuje se průměrná útrata. V současné době je průměrná výše transakce realizovaná přes terminály mPOS zhruba 750 korun," říká Katona.

Služba vznikla ve spolupráci se společností O2 a za partnerské podpory Ingenico, Monet+, MasterCard a Visa. Produkt je určen především malým firmám, drobným podnikatelům a živnostníkům, kteří v současné době platby kartou nepřijímají. Díky přenosnému terminálu tak například lidé zaplatí za provedenou práci přímo řemeslníkovi u sebe doma nebo zelináři na trhu. Obchodník pak může kupujícímu odeslat potvrzení o přijetí platby elektronicky formou SMS nebo e-mailem.

„Platby prostřednictvím mobilního platebního terminálu jsou součástí našich inovací, jejichž cílem je zvyšovat komfort klientů a postupně umožnit akceptaci karet i v odvětvích, kde to dosud nebylo možné nebo obvyklé. Ať už jde o jízdenky, parkovné, zábavu či zdravotnictví," doplňuje Rehberger.

V současné době nabízí ČSOB a Era svým klientům možnost půjčit si mobilní terminál bezplatně, živnostníci tak uhradí jen transakční poplatek ve výši 2,79 % z každé přijaté platby. Pro poskytnutí terminálu mPOS je nutné mít pouze chytrý mobilní telefon nebo tablet s operačním systémem Android od verze 4 či iOS od verze 7 a vyšší, datové připojení, podnikatelský účet vedený u ČSOB či Ery a službu aktivně využívat.


(22. 4. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1009)