Pozor na velké škody: Podivný Registr ekonomických subjektůČeský statistický úřad vydal opakované varování pro podnikatele před komerční nabídkou smluvní registrace nově vzniklého podnikatelského subjektu. Zasílaný formulář je stylizován do podoby nápadně připomínající oficiální výkaz ČSÚ a v jeho hlavičce je uveden Registr ekonomických subjektů. Přehlédnutí, že jde o napodobeninu, může způsobit velké finanční škody.

Zástupci ČSÚ upozorňují, že skutečné formuláře ČSÚ jsou opatřeny logem úřadu a kontaktními informacemi. Pozornost k napodobenině je pak skutečně na místě. Zasílané komerční nabídky totiž podle ČSÚ většinou smluvně zavazují k následným poplatkům v řádech až desítek tisíc korun. Podnikatelům pak nezbývá, než věc řešit právní cestou.

„Zápis do RES není zpoplatněn. Důrazně firmy a podnikatele upozorňujeme, aby pečlivě sledovali, kdo, co a za kolik jim v zasílaných dopisech vlastně nabízí. Komerční databáze nemají s Registrem ekonomických subjektů, který ze zákona spravuje pouze Český statistický úřad, nic společného. V případě jakékoliv pochybnosti je nejsnazší cestou kontaktovat přímo pracovníky informačního servisu našeho úřadu,“ upozorňuje mluvčí ČSÚ Jan Cieslar.

Pravý a nepravý Registr ekonomických subjektů

Samotný dotazník RES 2014 bude Český statistický úřad společnostem zasílat výhradně elektronickou formou, a to přibližně v polovině roku. Plně tak nahradí papírovou podobu dotazníku.

ČSÚ upozorňuje, že registr ekonomických subjektů slouží výhradně pro statistické účely. Jakýkoli formulář, který není vydán ČSÚ, tak zřejmě na tomto pojmu parazituje, a to za účelem vyvolání dojmu, že jde o oficiální dokument - a vylákání poplatků, které by zřejmě mnohá firma nezaplatila, kdyby její zástupci věděli, jaká je skutečná podstata věci.


(26. 3. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(881)