O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Potvrzení transakcí v mobilním bankovnictví otiskem prstu

Komerční banka umožňuje ve svém mobilním bankovnictví autorizovat platební transakce i ostatní operace pouhým otiskem prstu. Výrazně tak zrychluje a zjednodušuje schvalování plateb, a to, dle názoru jejích zástupců, při zvýšení bezpečnosti. Tuto možnost mohou využívat klienti, kteří mají mobilní telefon s operačním systémem Android nebo iOS. Přihlášení do mobilního bankovnictví otiskem prstu přitom umožňuje KB od srpna 2015.

„Bylo jen otázkou času, kdy se otisk prstu stane běžnou součástí mobilního bankovnictví i pro autorizace transakcí. Rovněž se potvrzuje, že jsme vstoupili do období, kdy se mobilní telefon stal klíčovým nástrojem pro ovládání bankovního účtu a dalších finančních operací, jako je například možnost plateb u obchodníků místo debetní karty. Už nyní připravujeme ve spolupráci s našimi klienty v oblasti mobilního bankovnictví další vylepšení,“ uvedl Mojmír Prokop, manažer přímých kanálů Komerční banky.

Autorizace všech transakcí otiskem prstu je jen jednou z novinek, které vylepšená verze mobilního bankovnictví od Komerční banky nabízí. V Mobilní bance je nově možné jednodušeji vybírat účet protistrany u plateb, nakupovat vybrané investiční fondy nebo bezhotovostně čerpat kreditní kartu on-line. Bezpečnostní ochrana IBM Trusteer Mobile je nově k dispozici vedle zařízení s Androidem i pro operační systém iOS.

Letos již Komerční banka rozšířila mobilní bankovnictví například o push notifikace, tedy krátké oznámení o transakcích na klientském účtu, nebo o možnost načíst QR kód nejenom prostřednictvím fotoaparátu mobilního telefonu, ale rovněž přímo ze souboru.


(21. 9. 2017 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3431)