O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Porovnání kvality českých mobilních operátorů

O kvalitě mobilních operátorů na českém trhu se vedou dlouhé diskuse, stejně, jako o jejich mnohdy vysokých cenách. Pro výběr operátora je ale třeba vycházet nikoli z dojmů, ale ze skutečných dat. Jak tedy kvalitu mobilních operátorů porovnat? Kde najít potřebné informace? Máme por vás tip.

Porovnání kvality českých mobilních operátorů z dílny ČTÚ
Porovnání kvality českých mobilních operátorů z dílny ČTÚ
Zásadním zdrojem spolehlivých informací by měl od nynějška být portál pro porovnání kvality sítí českých operátorů QoS ČTÚ zde. Srovnávat v něm lze profesionální měření uskutečněná pracovníky ČTÚ s uživatelskými daty získanými z aplikace NetMetr a teoretickými výpočty pokrytí z dat o parametrech vysílačů. Mapy prozradí, kde jsou sítě skutečně kvalitní a jaké mají kde ještě rezervy.

Vizualizační nástroj, který vybudoval ČTÚ, je nově k dispozici v testovacím režimu nejen pro odborníky, ale také pro širokou veřejnost. Systém vznikl původně pro kontrolu plnění podmínek aukce kmitočtů.

S novou pomůckou mohou uživatelé porovnávat kvalitu služeb jednotlivých operátorů a rozhodovat se tak podle toho například při změně poskytovatele služeb. „Na jednom místě ukazujeme výsledky profesionálních měření, uživatelských dat získaných v rámci aplikace NetMetr a teoretické výpočty,“ vyzdvihuje přednosti aplikace předseda Rady ČTÚ Jaromír Novák. ČTÚ má v plánu vizualizační nástroj rozšiřovat o další funkce a postupně přidávat i další služby, např. pevné připojení k internetu.

Tato aktivita podle ČTÚ souvisí s projektem MoQoS, jehož počátek sahá do roku 2015, kdy předseda Rady ČTÚ Jaromír Novák inicioval vznik memoranda o spolupráci mezi ČTÚ a národními regulátory z dalších států EU (Slovenska, Slovinska, Chorvatska, Polska, Srbska, Rumunska), a také mezi ČTÚ a sdružením CZ.NIC, na které navazovalo spuštění aplikace NetMetr. Projekt byl Evropskou komisí vybrán k financování v rámci programu Connecting Europe Facility.


(27. 3. 2019 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(4552)