Pojišťovací agenti a zprostředkovatelé zatajili daně ve výši 30 milionů korunFinanční správa ČR oznámila, že se jejím pracovníkům letos podařilo odhalit daňové úniky na dani z příjmů u pojišťovacích agentů a zprostředkovatelů ve výši přes 30 milionů korun. Začátkem letošního roku nejprve zahájili kampaň, kdy pojišťovací agenty a zprostředkovatele upozornili na nesprávné plnění jejich daňových povinností, a posléze byly provedeny hloubkové analýzy a kontroly.


Pracovníci finanční správy vycházeli při své činnosti z informací o příjmech 26 tisíc pojišťovacích agentů a zprostředkovatelů. Na základě podrobných šetření a analýz následně zjistili, že téměř 6 tisíc subjektů, s tímto předmětem činnosti řádně neplní to, co jim ukládají daňové zákony. Na základě zahájených řízení pak pracovníci finanční správy dodatečně stanovili daň v celkové výši přesahující 30 milionů Kč.

"Z výsledků kontrolní akce vyplývá, že daňové subjekty uplatňovaly vyšší "výdajový paušál", než ze zákona k této činnosti náleží. Objevili jsme však i mnoho případů, kdy daňové subjekty nepodaly přiznání vůbec a své příjmy před správcem daně zcela zatajily. Těmto osobám hrozí pokuty za pozdní podání daňových přiznání a sankce spojené s pozdní úhradou daně, tzn. penále a úrok z prodlení." řekl Jan Knížek, generální ředitel finanční správy.

Nereagovali na varování

Pojišťovací agenti a zprostředkovatelé byli o akci finanční správy v předstihu informováni formou mediální kampaně. Jen pět set z nich však využilo možnost napravit své daňové hříchy a podalo dobrovolně dodatečné daňové přiznání.

Finanční správa se podle svých zástupců podobnými kampaněmi snaží pomoci daňovým subjektům, které neúmyslně opomněly splnit své daňové povinnosti. Lze očekávat, že se podobné akce budou v budoucnu opakovat.


(9. 12. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(373)