Podnikání ve 21. století: Inovace, nové technologie i příležitostiSvět se mění rychleji než kdy dříve a s ním se mění i podnikání. Ne, nebudeme si nalhávat, že se všechny obory mění stejně rychle - ale ve většině z nich hrají velkou roli nové dovednosti i nové technologie - a schopnost je využít. Jak s nimi pracovat tak, aby byl váš byznys dobře konkurenceschopný?

Do tohoto speciálu jsme pro vás vybrali čtveřici témat: Inovativní způsoby prodeje s využitím takzvaných interaktivních technologií, automatizaci prostřednictvím chytrých algoritmů, šikovnou práci s daty pro udržení zákazníků i lepší odlišení se od konkurence a pohled na názory mladých lidí na současný svět a byznys. Věříme, že tu najdete inspiraci i pro své podnikání.

Prodáváte zboží? Prodávejte ho inovativně! Máme tip...


I prodej tak běžné věci, jako je oblečení, ale i dalších produktů denní spotřeby lze dělat inovativně. Tak třeba ono zmíněné oblečení dnes může samo zákazníkovi říci informace o sobě, z čeho a jak je vyrobené, odkud pochází nebo i dostupné velikosti a barevné varianty. Zákazník se v novém typu obchodu může přesvědčit na interaktivní obrazovce, jak v kterém kusu oblečení vypadá, aniž by si ho musel fyzicky zkoušet, případně získá doporučení podle svého současného outfitu. Jak dobře to funguje v realitě?


Automatizujte: Ušetříte a budete pružnější i spolehlivější


Počítačové algoritmy, chytré stroje a automatizace, kterou mohou přinášet do dalších a dalších odvětví, mají potenciál výrazně změnit způsob, jakým je realizován byznys. A to již v nejbližších několika letech. Jak se připravit a jak tento potenciál využít?


Získávejte snáze zákazníky, inovujte, odlište se


Ty malé a střední firmy, které umí vytěžit ze svých dat zajímavé informace, očekávají během příštích 12 měsíců růst. A to na rozdíl od těch, které data systematicky nepoužívají. Ukázal to nový ročník studie Náskok díky technologiím mezi malými a středními podniky (MSP), kterou si každoročně nechává zpracovat Microsoft. Jak přesně to s těmi daty je? Kde mohou pomoci?


Výborná kariéra, skvělé technologie - čtvrtá průmyslová revoluce na dohled


Mladí lidé uznávají význam technologických dovedností pro jejich pracovní kariéru a považují počítačové vědy za klíčovou součást a nástroj vzdělávání. Platí to pro rozvíjející se i vyspělé země (Indie – 74 %, Čína – 71 %, Francie – 60 %, Velká Británie – 59 %). Průzkum společnosti Infosys ukazuje na rozdíly mezi vyspělými a rozvíjejícími se zeměmi z hlediska očekávání od čtvrté průmyslové revoluce. Co zaměstnanci očekávají?


(Úvodní foto: Pixabay)


(4. 7. 2016 | redakce2)


Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>
Drobné
Mám obavu, že u většiny nákupů ty drobné nebudou stát za trable, které s tím budou spojené. Z lenosti si...>>

©2013-2018 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2429)