Počítače pod kontrolou: Moderní trendy ve správě ITI pokud se o počítačové technologie právě hluboce nezajímáte, určitě jste si všimli, jak moc se v posledních letech proměňují. Kromě PC stále více používáme tablety a chytré telefony, kromě klasických programů i ty webové. Tomu se přizpůsobuje i přístup ke správě počítačových technologií ve firmách.

Velkou roli ve správě informačních technologií má už v blízké budoucnosti hrát umělá inteligence - díky ní by se řada činností při správě měla zjednodušit a zefektivnit. Na druhou stranu ale přicházejí i komplikace - třeba nová regulace ochrany dat EU s označením GDPR. I těm se věnujeme v tomto speciálu, stejně jako třeba nástrojům pro správu softwaru v organizacích.

Stále větší magie: Správa informačních technologií


Ty tam jsou časy, kdy pojem „správa IT“ zahrnoval především instalaci a údržbu serverů a koncových zařízení. S vývojem IT a s růstem role těchto technologií se rozšiřuje i záběr jejich správy. K novým výzvám patří správa takzvané hybridní infrastruktury, pomoci by naopak měla umělá inteligence.


A jak to máte s licencemi na software?


Poslední údaje BSA hovoří o tom, že tuzemští uživatelé počítačů mají nainstalováno 33 % nelicencovaného, tedy nelegálního softwaru. Tento problém se přitom mnohdy týká i firem. Někdy ovšem nemusí jít o záměr, prostě jen chybí efektivní správa softwarových licencí. Díky ní se lze nejen vyhnout problémům, ale leckdy i ušetřit.


IT prostředí je stále složitější


V současnosti je stále běžnější, že firmy a další organizace pro zajištění IT služeb využívají kombinace různých modelů. Jejich součástí je jak takzvané klasické IT - servery a software přímo ve firmě, tak IT služby poskytované třetími stranami. Důležité ale je, aby výsledný mix IT služeb držel pohromadě.


(Fota: Pixabay)


(5. 6. 2017 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3272)