O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Počet přepravovaných balíků se před Vánoci více než zdvojnásobí

Největší objem zásilek bude odeslán v týdnu od 7. do 13. prosince. Absolutně největší počet zásilek, zejména zásilek doručovaných na adresu, ale bude poslán až následující pondělí 14. prosince. Poté se už bude objem zásilek snižovat. Tvrdí to zástupci služby Balikobot.cz na základě svých analýz.

„Přes Balíkobot projde každá desátá zásilka u nás. Jsme tak schopni porovnávat nárůst expedice napříč celým trhem. V každém roce byl nárůst ve vánočním období minimálně dvojnásobný, letos počítáme ještě s vyšším násobkem. Analyzovali jsme objem zásilek doručovaných u 2100 firem, které používají při expedici zásilek Balíkobot, a na základě dvou matematických modelů vypočítali prognózu vývoje na další měsíce. Z analýzy, vyplývá, že nejvyšší denní objem zásilek bude mezi 7. a 13. prosincem,“ říká Martin Šauer, CEO Balíkobot. A jak situaci vidí zástupci dalších firem? Zde odpovídají na otázku: Pociťujete výrazné zvýšení objemu zasílaných zásilek v tomto období? A jak jste se připravovali na vánoční sezónu?

„I letos očekáváme opět rekordní předvánoční sezonu. Obrat v segmentu e-commerce byl měl dosáhnout až 200 miliard korun s tím, že Zásilkovna z tohoto objemu převeze zboží ve výši přibližně 50 miliard korun. Letos pravděpodobně před Vánoci překonáme další magickou hranici naší desetileté historie, a to 500 000 přepravených zásilek za jediný den. To je číslo, které bude mít z ostatních přepravců jen málokdo. Ke zvládnutí předvánočních nákupů nám výrazně pomáhá také naše hustá síť našich výdejních míst. Na konci roku bychom jich měli mít více již než 3 800, čímž budeme disponovat největší sítí v České republice. Podobné ambice máme také na Slovensku, kde jsme se právě v těchto dnech dostali na počet 1 000 výdejních míst. V meziročním srovnání se průběžně pohybujeme ve 100% nárůstu,“ říká Milan Šmíd, marketingový ředitel skupiny Packeta / Zásilkovna

„Ano, už od srpna vidíme postupný nárůst počtu zásilek. Současné objemy se pohybují nad objemy ve stejném období loňského roku. Zvýšil se počet zásilek, které doručujeme na fyzické osoby (soukromé adresy) a těchto zásilek je ještě více než na jaře. Můžeme potvrdit zásadní nárůst i v mezinárodních zásilkách eCommerce, kde rovněž nabízíme klientům nadstandardní servis. DHL Express má aktualizovaný plán pro zvládnutí vánoční sezóny. Tento plán zajišťuje kapacity na všech mezinárodních trasách, jelikož jsou provázány informace na globální i lokální úrovni,“ říká Jakub Tomšovský, obchodní ředitel DHL Express.

„Přípravy byly intenzivnější než v minulých letech, ale v podstatě ve standardních oblastech. Více kurýrů, manipulantů, posílení zákaznického servisu. Mírně pomáhá situace na trhu práce, některé pozice se daří obsadit rychleji. O některé je ale stále zájem nízký. V oblasti B2C pociťujeme nárůst o 100 % oproti loňskému roku, B2B je zhruba na úrovni loňského roku,“ říká Milan Loidl, marketingový ředitel PPL CZ.

„Už v jarních měsících jsme překonali rekordy z loňských Vánoc a očekáváme, že letošní předvánoční maxima budou na dvojnásobném množství zásilek. Na vánoční sezónu se už tradičně připravujeme prakticky celý rok. Letos jsme posilovali kapacitu všech stávajících regionálních dep, například novostavba depa v Plzni umožnila navýšit jeho kapacitu na dvojnásobek. Rovněž jsme otevřeli nová depa v Moravských Budějovicích a Kadani a navýšili tak jejich počet na 25. Nově otevřená třídící kapacita v Praze ulehčí náporu na mezinárodní třídící centrum v Jihlavě. Investicí do dalších výměnných nástaveb jsme zvýšili kapacity hlavních linek a zavedli mj. i nové přímé linky na Slovensko, kam jsme nyní schopni z většiny republiky doručit balíky následující pracovní den. Počet GLS ParcelShopů vzrostl od jara o dalších 30 %,“ svěřuje se Pavel Včela, Division Manager, General Logistics Systems Czech Republic.


(7. 12. 2020 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(5705)