O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Po loňském minimu bankrotů letos čísla opět rostou

Za rok 2018 sice zbankrotovalo v České republice pouze 649 společností, to je nejméně od roku 2013, ale rok 2019 zřejmě přinese mírný nárůst počtu zbankrotovaných firemních společností. Mohlo by se jednat o jeden z ukazatelů zpomalování ekonomického růstu. Upozorňuje na to služba Ověření od Rogera

V říjnu byl u firem zaznamenán nárůst bankrotů o dvacet procent oproti minulému měsíci. Ze statistik vyplývá, že nejvyšší koncentrace bankrotů byla v letošním roce v Praze, Jihomoravském kraji a Moravskoslezském kraji (celkem 403). Odvětví, která jsou v těchto krajích a celkově v České republice nejvíce ohrožená, jsou doprava, skladování a zpracovatelský průmysl. Naopak nejméně bankrotů je ve vědeckých, profesních a technických činnostech. Průměrný meziroční nárůst bankrotů se k roku 2019 očekává o jedno procento. Zpomalování ekonomického růstu se tedy na tomto ukazateli markantně neprojeví.

"Když přemýšlíte nad novými obchodními příležitostmi, je na místě si prověřit bonitu potenciálních partnerů. Prověřením můžete zjistit, jaké je riziko úpadku firmy a předejít tak navázání spolupráce se zadluženou či bankrotující firmou. Pro podnikatele to může znamenat krok mezi úspěchem a katastrofou, jelikož příběhů, kdy nakonec podnikatelé nedostanou zaplaceno za své faktury v čas, je mnoho. Firmy, které nekontrolují finanční zdraví svých odběratelů a partnerů, se pak často dostávají do problémů spojených s nedostatkem likvidních prostředků. Pokud firmy chtějí znát své odběratele, ale nemají čas na studování finančních výkazů, insolvenčního rejstříku a ziskovosti potencionálních partnerů, mohou zvolit službu Ověření od Rogera," upozorňují zástupci služby.

V roce 2018 službu Ověření od Rogera využilo okolo 1500 uživatelů. „V letošním roce vidíme nárůst o více než 100 % a to bez výrazné propagace této služby. Aktuální období, tedy měsíce před Vánocemi, jsou špičkou ročního cyklu v oblastech E-commerce a FMCG. To výrazně pociťujeme i na naší platformě, kde tyto segmenty zaujímají silnou pozici. Stejně tak se tento vrchol projevuje i na počtech dotazů v našem Ověření, kde sledujeme nárůst o cca 50 % oproti průměru roku 2019,“ dodal ke službě Adam Bursík, Head of Risk.

Roger je nezávislá platforma na financování malých a středních podniků a poskytovatel supply chain financing ve střední Evropě. Od roku 2013 úspěšně spojuje investory a kredibilní malé a střední podniky hledající řešení při řízení cashflow.


(4. 12. 2019 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(4990)