Placení mobilním telefonem: Je jednoduché a stále populárnějšíO možnosti placení prostřednictvím mobilního telefonu dnes už ví 92 % lidí a každý třetí ho k tomuto účelu také aktivně používá. Nejoblíbenější je zejména úhrada jízdného ve veřejné dopravě, populární jsou ale i úhrady za nákupy přes internet, účty za telefon nebo za energie. Ukázal to průzkum společnosti MasterCard.

Placení mobilním telefonem je stále populárnější. Foto: Samsung
Placení mobilním telefonem je stále populárnější. Foto: Samsung
Převážná většina respondentů uvedeného průzkumu ví o možnostech placení mobilním telefonem, 29 % ho pro tento účel využívá alespoň příležitostně. Nejčastěji platí mobilním zařízením především lidé s příjmy nad 20 tisíc korun, z této skupiny takto platí 19 % lidí zcela běžně. V popularitě jasně vede, jak už bylo zmíněno, placení jízdného ve veřejné dopravě, ale velký podíl mobilních plateb také tvoří úhrady za nákupy přes internet, účty za telefon nebo za energie, které využívá přibližně čtvrtina dotazovaných.

„Lidé dnes mají řadu možností, jak zaplatit mobilním telefonem. Mimo plateb pomocí SMS existuje již řada moderních metod, jak platit prostřednictvím mobilu. Je to například platební aplikace MasterCard Mobile, kam si svojí kartu nahrajete a můžete pak pohodlně platit třeba v eShopech. Další možností je technologie NFC, kdy se mobilní telefon „změní“ v platební kartu a pouhým přiložením k terminálu u obchodníka zaplatíte,“ říká Richard Walitza, ředitel pro rozvoj mobilních plateb a inovací MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Používání mobilních aplikací

Průzkum zjistil i další údaje o uživatelích. Tak třeba informace o aplikacích získává 81 % lidí s aktivním přístupem k instalaci nových doplňků pro své telefony z internetu, 48 % dá na doporučení svých přátel a 33 % přímo z příslušného obchodu s aplikacemi. Většina Čechů používá aplikace pro pořizování fotografií, kontakt na sociálních sítích a hraní her. Finanční aplikace nejčastěji používá 13 % dotazovaných.

Aplikace MasterCard Mobile umožňuje podle zástupců této firmy nahrát do mobilního telefonu všechny platební karty bez ohledu na vydávající banku a pak tento telefon využívat k placení. MasterCard Mobile tak má široké uplatnění a umožňuje placení na internetu, přímo v mobilních aplikacích, dárcovské platby a plánuje se dostat i do kamenných obchodů.

Při platbě na internetu uživatel při výběru platby jen naskenuje zobrazený QR kód a potvrdí platbu. Uvedená aplikace je ke stažení zdarma v Google Play a App Store.


(21. 11. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(271)