Pečuje vaše firma o zdraví svých zaměstnanců opravdu dobře?Důležitost vlastního zdraví si uvědomujeme všichni, ale děláme pro něj dost? A dělají pro něj dost i zaměstnavatelé? Právě podporu zdraví zaměstnanců ze strany zaměstnavatelů chce podpořit Státní zdravotní ústav, a to mimo jiné soutěží o titul Podnik podporující zdraví roku 2014. Jak by si v soutěži vedla vaše firma - a jak se případně přihlásit?

Zdravě organizované podnikové procesy jsou podle Státního zdravotního ústavu založeny na třech prvcích: Musejí být dodržovány podnikem deklarované požadavky na bezpečnost a zdraví při práci a na ochranu prostředí. Kromě deklarovaných požadavků jsou činěny i další kroky k vytvoření zdravého pracovního prostředí a zavedena opatření, podporující zdravější životní styl zaměstnanců. A podnik se chová společensky odpovědným způsobem k vlastním zaměstnancům a ke komunitě i k prostředí v místě, kde působí. Co to znamená v praxi?

Organizace, která chce mít v soutěži o titul Podnik podporující zdraví roku 2014 úspěch, musí mít dobře ošetřenou oblast ochrany zdraví na pracovišti podle právních předpisů ČR a plnit stoprocentně všechna kritéria v této oblasti. A musí se aktivně věnovat oblasti podpory zdraví svých zaměstnanců, monitorovat její výsledky a usilovat o její zlepšování.

Je vaše firma v ochraně zdraví dobrá? Pak se může přihlásit...

Do soutěže se podle zástupců Státního zdravotního ústavu mohou přihlásit všechny podniky a organizace, které jsou českými právními subjekty. Předmětem hodnocení je úroveň péče o zdraví zaměstnanců v organizaci, a to jak povinná součást této péče daná legislativou České republiky, tak součást nadstavbová, což jsou opatření na podporu zdraví na pracovišti. Přihlášky je třeba podat do konce března 2014.

Vyhodnocení výsledků soutěže bude provedeno v od 1.4.2014 do 31.8.2014. Hodnotící tým bude vycházet z dokumentu Kritéria kvality podpory zdraví na pracovišti a bude podle SZÚ oceňovat pokroky v zavádění a uplatňování opatření na podporu zdraví zaměstnanců. Oceněné organizace obdrží čestné uznání s titulem Podnik podporující zdraví I., II. nebo III. stupně podle počtu získaných bodů, s dobou platnosti 3 roky. Výsledky soutěže budou publikovány v tisku a na internetových adresách mzcr.cz a szu.cz.

Podrobnosti o soutěži najdete zde na webu SZÚ.

 


(3. 11. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(195)