Operativní leasing a jeho výhody pro podnikatelePokud ke svému podnikání užíváte automobil, jistě řešíte spousty dalších starostí s jeho provozem, servisem či pojištěním. Mnohým podnikatelům usnadňuje jejich činnost pořízení auta jednoduše na operativní leasing, který má příznivý vliv na účetnictví firmy. Díky pravidelným splátkám totiž optimalizují své cash – flow.

Nespornou výhodou pořídit si své vlastní auto pro podnikání je to, že s ním můžete nakládat, jak se vám zlíbí. Ale co dál? Podnikatel si pořídí reprezentativní automobil, ten ale za pár let díky technickému i morálnímu opotřebení ztratí velkou část ze své původní hodnoty. Navíc nastává problém s následným prodejem takového vozu. Díky operativnímu leasingu mohou podnikatelé prezentovat své podnikání pomocí nejnovějších vozů a eliminovat nečekaná vydání.

Operativní leasing je ekvivalentem klasického leasingu, až na výjimku, že po skončení smlouvy zůstane vozidlo majetkem leasingové společnosti. Pro podnikatele je velkou výhodou, že platí pouze rozdíl mezi pořizovací a zůstatkovou hodnotou vozidla, nemusí skládat žádnou akontaci a celá splátka je daňově odpočitatelnou položkou.

Operativní leasing se stává nejvýhodnějším, pokud si firma na něj pořídí alespoň 10 vozidel. To je pro menší podnikatele či živnostníky překážkou, proto leasingové společnosti přicházejí s nabídkami cílenými na tento segment trhu. Typickým příkladem je služba „Škoda Bez starosti“ nebo obdobná služba LeasePlanGo.cz. Obě služby nabízejí operativní leasing vozidel s cílením na živnostníky a menší podnikatele.

Jaké konkrétní přínosy operativní leasing pro firmu či podnikatele obnáší? Snížení provozních nákladů a s tím související investiční úsporu, zlepšení cash-flow, nulovou platbu akontace a fixní měsíční splátky. Navíc díky snížení administrativy a množství doplňkových služeb podnikatelé uspoří čas a mzdové náklady.

 

Zdroj: Leaseplan.cz


(18. 7. 2014 | LucieH)


Autorem tohoto textu není redakce těchto webových stránek, ale jeden ze čtenářů/ek: LucieH (kliknutím na jeho/její jméno přejdete na jeho/její domovskou stránku). Chcete-li si zde také vést deník nebo sem psát články, zaregistrujte se/přihlašte se na této stránce.

Další články tohoto čtenáře: všechny jeho/její články
Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

Další články tohoto čtenáře

všechny jeho/její články

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1314)