O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

On-line nakupování v zahraničí se změní

Nákupy v internetových obchodech jsou stále oblíbenější i v Česku, v loňském roce nakupovalo přes internet už více než 50 % všech Čechů. Ve třech čtvrtinách případů pořizují zboží v českých e-shopech oproti necelým 20 % nákupů z internetových obchodů jiných států Evropské unie a zhruba 7,5 % mimoevropských. To se ale může brzy změnit.

Elektronické nakupování v zahraničí si spotřebitelé zatím výrazněji neoblíbili kvůli komplikovanému doručování zboží. Posílit důvěru spotřebitelů v nakupování ze zahraničí slibují od příštího roku jednotná pravidla digitálního trhu a zpřehlednění služeb přeshraničních doručovatelů balíků. Podle celoevropské logistické společnosti GLS může v konečném důsledku dojít i ke zrychlení přepravy.

Nová pravidla pro nákupy ze zahraničí

Situaci by měly zlepšit nová jednotná pravidla digitálního trhu a přeshraničního doručování pro celou Evropskou unii, která vstoupí v platnost v roce 2019. Díky nim vznikne speciální webová stránka za účelem transparentního srovnání služeb balíkových přepravců.

„Nová pravidla vítáme, protože jsme vždy kladli důraz na férový poměr kvality a ceny. Větší důvěra trhu a růst objemu zásilek umožní nasadit více přímých mezinárodních linek, a tím zrychlit přepravu a zefektivnit náklady. Již nyní pokrýváme každodenním přímým spojením nejen okolní státy, ale i Maďarsko, které vnímáme jako velmi atraktivní trh pro české podnikatele,“ uvádí Pavel Včela, ředitel přepravní společnosti GLS Česká republika.

Na internetu Češi nejčastěji míří do e-shopů Velké Británie, Irska, Nizozemska a Německa, za hranicemi Evropy potom USA a Číny. Předloni v zahraničních e-shopech utratili zhruba 28 miliard korun, tedy téměř o třetinu více než v předchozím roce.

Češi na internetu nejčastěji nakupují také oblečení a obuv, populární je rovněž elektronika nebo sportovní potřeby. „Přeprava balíků se stále častěji týká i malých zásilek s předměty denní potřeby. Váha balíků klesá, zatímco jejich počet stoupá. Zákazníci e-shopů s oblibou využívají doručení i těch nejmenších věcí až domů bez nutnosti navštívit kamennou prodejnu,“ dodává Včela.


(21. 3. 2018 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3906)