O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Okamžitá půjčka v dnešní době vyžaduje potvrzení o příjmech

Sjednání krátkodobého úvěru je jednoduché, ale žadatel musí doložit, že splácení nebude problém.

Obliba nebankovních půjček v posledních letech narůstá, důvodem je zejména rychlost vyřízení, která je oproti jiným možnostem na trhu opravdu až mimořádná. Zákonnou podmínkou je zde jedna velmi důležitá věc, a sice potvrzení o trvalém příjmu. V žádosti o půjčku proto rozhodně nesmí chybět výpis z bankovního konta za poslední čtvrtletí, ze kterého jasně vyplyne, že splátkový kalendář nebude představovat komplikaci pro rodinný rozpočet. Cílem zákona je chránit spotřebitele před půjčkou, která by byla ve finále nad jeho síly.

Bezúčelový charakter půjčky je samozřejmostí

Není třeba se zpovídat, protože moderní krátkodobé úvěry jsou vždy bezúčelové. Co to vlastně přesně znamená? Okamžitá půjčka se neptá na důvod a je připravena pomoci v mnoha různých případech. Nezáleží na tom, jestli má sloužit na zaplacení složenek, nákup elektroniky nebo různé další provozní výdaje domácnosti, vlastně může jít naprosto o cokoliv. A to samozřejmě není jediná výhoda, protože pokud není nutné prokazovat účel, ušetří klienti spoustu času. Administrativa bývá někdy na úřadech velmi náročná, zde ale vůbec nehrozí, že by vyřizování půjčky trvalo příliš dlouho. Co bude třeba dále ověřit? Jaké doklady bude nutné předložit?

  • Bankovní konto v některé z českých bank, většina poskytovatelů si potom přeje, aby bylo vedeno na jméno žadatele o půjčku – jiným bude stačit jen dispoziční právo k tomuto účtu.
  • Doklad o příjmech. U krátkodobých úvěrů příliš nezáleží na tom, zda je žadatelem OSVČ, zaměstnanec či penzista. Cílem je ukázat, že žadatel není např. dlouhodobě nezaměstnaný.
  • Trvalé bydliště. Adresa musí být v ČR, ale nikde není psáno, že si nemohou touto formou půjčit cizinci, kteří v zemi již delší dobu pracují a mohou se tím pádem prokázat i příjmem.

Půjčit si mohou i drobní živnostníci

Tato forma úvěru je velmi otevřená a připravená pro široké spektrum žadatelů. Samozřejmě nemusí jít jen o zaměstnance, právě naopak, půjčka je připravená i pro OSVČ, ale například také pro penzisty. Podmínkou je jen doklad o měsíčním příjmu, kterým může být mimo jiné také daňové přiznání za poslední zdaňovací období nebo výměra důchodu. Půjčka 10000Kč je k dispozici, stačí k ní skutečně jen velmi málo…

Peníze ještě během dneška, to je trend

Vyřízení bude opravdu rychlé – dokonce tak, že finanční injekce může být na ověřeném účtu žadatele řádově minuty po schválení všech potřebných formalit. Pokud je tedy zapotřebí skutečně blesková finanční injekce, může jít o výbornou alternativu, díky níž bude brzy po starostech. Okamžitě se vydat k nejbližšímu bankomatu, zaplatit složenky na poště nebo v internetovém bankovnictví, pořídit náhradu za vysloužilé domácí elektro. Nebo cokoliv jiného, co je zrovna aktuální, peníze budou připraveny prakticky okamžitě a dokládat zpětně účtenky nebo faktury není vůbec zapotřebí.

Dluhovou past je lepší držet si od těla…

Půjčit si jen tolik, kolik zvládne rodinný rozpočet. Kolikrát je tahle důležitá věta slyšet, když jde o spotřebitelské úvěry? A v kolika případech to vypadá, jako kdyby spíše vyzněla do prázdna? Bohužel, je třeba se vždy zamyslet, jestli je půjčka skutečně účelné řešení – a půjčit si takovou částku, kterou lze bez větších potíží splatit. V opačném případě je nutné vše ještě jednou zvážit, protože ohrozit rodinnou kasu kvůli úvěru jistě není příliš rozumné. Dluhová past čeká na ty, kteří si nepůjčují s rozvahou a nepromýšlejí své další kroky. Poradit se s rodinou, vše si pečlivě spočítat s ohledem na příjmy a výdaje, to je zkrátka a dobře naprosto klíčové!

(Partnerský příspěvek)


(4. 3. 2020 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(5217)