O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Objem akvizic českých firem zahraničními subjekty výrazně poklesl

Obchod s firmami v letošním prvním půlroce citelně zpomalil. Zahraniční podnikatelé jich od začátku roku koupili 1 196, což je téměř o třetinu méně než ve stejném období 2019. Polovinu ze zrealizovaných transakcí obstarali Ukrajinci a Slováci. Za největší transakcí, podle upsaného objemu kapitálu v základním jmění, stojí Nizozemci. Informace přinesla poradenská společnost Bisnode.

„Ochlazení na poli akvizic, stejně jako citelný propad dalších ekonomických parametrů, charakterizují ochromený trh, který způsobila pandemie koronaviru,“ shrnula výsledky analytička Bisnode Petra Štěpánová s tím, že stejně jako v předchozích letech jsou české firmy nejžádanější mezi Ukrajinci a Slováky.

Ukrajinci koupili 364 společností a Slováci 238. S výrazným odstupem následují Rumuni, Maďaři, Rusové a Poláci. „Z hlediska počtu transakcí je zřejmý posilující vliv ukrajinského kapitálu. Letos poprvé od roku 2017 se podílí více než 30 % na celkovém počtu akvizic, které se zrealizovaly v prvním pololetí 2020, nicméně do ukrajinských rukou přešlo o 35 firem méně než loni,“ dodala Petra Štěpánová z Bisnode. V rámci první desítky meziročně více firem koupili jen Bulhaři.

Z pohledu objemu základního kapitálu největší transakci v prvním půlroce letošního roku zrealizovali Nizozemci, kdy došlo k přesunu společnosti Innogy Gas Storage se základním kapitálem 13,45 miliard korun na nizozemskou innogy International Participations N.V.


(20. 7. 2020 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(5445)