Nepřehlédněte: Nový standard pro elektronické fakturyČeská bankovní asociace připravila ve spolupráci s ICT Unií nový standard B2C-ISDOC, jehož cílem je  zjednodušení a zkvalitnění tuzemského fakturačního procesu. Standard usnadňuje a spředevším pak jednocuje postupy při zasílání faktur klientům. Klienti po přihlášení do elektronického bankovnictví údaje na faktuře zkontrolují a mohou ihned odeslat on-line platební příkaz k jejímu proplacení. ČBA chce tímto krokem podpořit rozšíření akceptace elektronických faktur.

Standard B2C-ISDOC (Information System Document) vychází z verze formátu ISDOC 6, národního standardu pro elektronickou fakturaci, který je spravován ICT Unií, sdružením firem z oboru informačních technologií a elektronických komunikací. Do elektronického bankovnictví bude možné poslat fakturační data jak ve formátu ISDOC 6 tak v jeho zkrácené podobě B2C-ISDOC.

E-fakturace bezpochyby zvyšuje komfort pro klienty, pomáhá eliminovat chyby při zadávání plateb a předchází tak případům řešení reklamací. Pro firmy je přechod na elektronickou fakturaci možností k dosažení nákladových úspor a snížení manipulace s papírovými dokumenty.

Podporu standardu ČBA a jeho implementace vyjádřilo i Národní mnohostranné fórum ČR pro elektronickou fakturaci, zřízené Hospodářskou komorou ČR, které vzniklo jako reakce na snahy Evropské unie podpořit a urychlit využívání e-fakturace v praxi.

Standard ČBA je otevřeným dokumentem, jeho návrh byl v lednu 2014 zveřejněn na webových stránkách ČBA za účelem veřejné konzultace, která přispěla k vytvoření finálního znění. Standard je nyní k dispozici na webových stránkách ČBA na tomto odkazu.


(7. 5. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1069)