Neefektivní systém CRAB - Centrální registr administrativních budovNa Ministerstvu financí nyní probíhá prověrka hospodaření. Jedním jejích z cílů je podle ministerstva zmapovaní systémového nastavení evidence majetku státu a posouzení jeho efektivity. Tuto funkci měl plnit Centrální registr administrativních budov (CRAB), který byl spuštěn na konci roku 2012.

Aktuálně je v systému zaevidováno 5466 budov, přičemž pouze 2808 budov má vyplněny všechny povinné údaje. To znamená, že analytické reporty mohou být sestavovány pouze z 2808 budov. Náklady na spuštění celého systému přitom dosáhly 255 mil. Kč, za rok 2013 činily náklady na provoz dalších 60,45 mil. Kč.

„Budu vládě navrhovat, aby znovu uložila naplnění registru potřebnými údaji, které dosud v řadě případů chybí,“ uvedl ministr financí Andrej Babiš. „Současný systém je totiž zcela neefektivní,“ dodal.

Optimalizace obsazenosti budov

Cílem zavedení registru bylo optimalizovat obsazenost budov ve vlastnictví jednotlivých ministerstev, porovnávat náklady na jednotlivé objekty, na umístění úředníků mezi institucemi a podobně. Dále pak bylo cílem zřídit jednotné místo pro transparentní nabídku nemovitého majetku v rámci státní správy a posléze nabídnout nepotřebný nemovitý majetek k prodeji široké veřejnosti na jednom místě.

Současné nastavení systému tyto cíle podle ministerstva nenaplňuje, neboť umožňuje jednotlivým uživatelům analyzovat data pouze za jejich organizaci. Některá ministerstva prý navíc vedou evidenci nemovitého majetku duplicitně ve svých vlastních databázích.

Vývoj v oblasti systému CRAB, Centrálního registru administrativních budov, nadále sledujeme.


(24. 3. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(869)