Natáhnete ruce? 86,8 milionu korun rozdají úředníci firmám...Už potřetí mají nyní začínající firmy možnost žádat o podporu z projektu CzechEkoSystem, který s rozjezdem vlastního podnikání pomáhá prostřednictvím poradenství a mentoringu od zkušených podnikatelů. Agentura CzechInvest právě vyhlašuje třetí výzvu k předkládání žádostí do tohoto projektu. Mladým firmám nabízí celkem 86,8 milionů korun.


"Začínající podnikatelé nemají obvykle s řízením firmy velké zkušenosti, nemají většinou ani dostatek finančních prostředků na rozjezd podnikání, natož na to, aby si mohli dovolit zaplatit někoho, kdo jim v začátcích poradí a pomůže, dá dobrou radu," popisuje účel projektu CzechEkoSystem ministr obchodu a průmyslu Jan Mládek.

CzechInvest proto v rámci projektu CzechEkoSystem vybírá tzv. kouče, podnikatele, kteří mají s obchodním světem bohaté zkušenosti a chtějí se o ně podělit. Nyní jich má v databázi zhruba šest desítek a další přibývají. Kromě nich budou moci začínající podnikatelé využít také služeb poradenské firmy. "Jeden projekt může získat maximální podporu ve výši 2,5 milionu korun," upřesňuje Ondřej Votruba, pověřený řízením agentury CzechInvest. "Služby kouče jsou plně hrazeny a služby poradců jsou hrazeny ve výši 80 procent způsobilých výdajů," doplňuje.

Financováno z Operačního programu Podnikání a inovace

Projekt CzechEkoSystem byl zahájen v roce 2011. Doposud agentura vyhlásila dvě výzvy pro předkládání žádostí o podporu, v jejichž rámci bylo předloženo celkem 81 projektů. První výzva nabízela 60 milionů korun, druhá více než dvojnásobek, 128 milionů korun. Příjem žádostí do aktuální třetí výzvy bude probíhat od 3. března do 30. dubna 2014.

Projekt CzechEkoSystem je financován z Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI) 2007—2013 Ministerstva průmyslu a obchodu, programu Poradenství. Podporuje projekty z oblasti zpracovatelského průmyslu a služeb malých a středních podniků. Další informace o projektu najdete na webových stránkách projektu.


(5. 3. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(783)