Mýto na silnicích v novém? Možná, ale ne teď!Vláda ČR včera projednala a schválila materiál s názvem Rozvoj Systému elektronického mýta v České republice – Koncepce zpoplatnění pozemních komunikací v České republice. Odsouhlasený dokument připravuje technické zázemí pro pokračující výběr mýtného po roce 2016, kdy vyprší stávající kontrakt. A co bude nového? Vlastně nic!

„Dnešní materiál neznamená ani rozšíření výběru mýta na další komunikace a neznamená ani hýbání se sazbami mýta, to necháváme na vládu příští,“ říká ministr dopravy v demisi, Zdeněk Žák.

Nový kabinet bude mít podle zástupců současné vlády možnost zachovat současný stav nebo systém mýtného rozvíjet. „Dáváme tím navíc znovu velmi výrazný signál, že tato vláda si nepřeje zadávání věcí předem určeným uchazečům, ale že otevírá i u tak složitých záležitostí pole působnosti pro řadu dalších uchazečů,“ vysvětlil ministr dopravy.

Pro realizaci všech posuzovaných variant bude nezbytné co nejdříve rozhodnout o cílové podobě zpoplatnění pozemních komunikací a navrhnout příslušné právní úpravy. Do konce 1. čtvrtletí 2015 by pak mělo být zahájeno zadávací řízení na nového dodavatele či poskytovatele systému elektronického mýta.

Součástí koncepce je zároveň povinná implementace Systému evropské služby elektronického mýta, který bude platit v celé Evropské unii.


(5. 12. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(357)