Mladí mají vyšší šance uspět díky stážímZaměstnávání mladých lidí je problémem, který připomíná bludný kruh. Firmy o absolventy nestojí, protože nemají praxi, kterou požadují, ale kde jí vzít?

V současné době běží projekt Stáže pro mladé 2, do kterého se mohou přihlásit žáci posledního ročníku středních škol či studenti posledních dvou semestrů VŠ nebo VOŠ. Projekt běží od února tohoto roku až do srpna 2015 a oproti první výzvě, má šanci se projektu zúčastnit vyšší počet zájemců, 2 200 žáků a studentů. Stáže trvají od jednoho do čtyř měsíců a stážista dostává za každou odpracovanou hodinu 60 Kč.

Výhody zapojit se do projektu jsou na straně studenta i firmy, která stáž poskytuje. Student dostane příležitost prakticky si osahat dění ve firmě, získat praxi, nové kontakty a pracovní návyky. Firmy dostávají příležitost odzkoušet si studenta a případně si ho zavázat k další spolupráci. Firma navíc obdrží částečnou náhradu mzdy mentora, který se studenta ve firmě ujímá. Proplacení mzdy stážisty dostává firma až po úspěšném ukončení stáže.

Pozor, do projektu se může zapojit pouze ta firma, která podniká v době podání žádosti o stáž alespoň jeden rok a navíc musí mít k dispozici mentora, který se stážisty ujme a povede ho v průběhu jeho působení ve firmě.

Registrovat se jako poskytovatel stáže i jaké zájemce o ni můžete přímo na stránkách projektu Stáže pro mladé nebo prostřednictvím poradenských a konzultačních společností, které navíc nabízejí zajištění veškeré administrativy spojené s žádostí.


(15. 7. 2014 | LucieH)


Autorem tohoto textu není redakce těchto webových stránek, ale jeden ze čtenářů/ek: LucieH (kliknutím na jeho/její jméno přejdete na jeho/její domovskou stránku). Chcete-li si zde také vést deník nebo sem psát články, zaregistrujte se/přihlašte se na této stránce.

Další články tohoto čtenáře: všechny jeho/její články
Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

Další články tohoto čtenáře

všechny jeho/její články

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1298)