Ministr Babiš si došlápne na loterie a chce zefektivnit nakládání s nemovitostmi státuNávrhy pro zvýšení efektivity výkonu a řízení státního dozoru nad sázkovými hrami a loteriemi a pro zlepšení hospodaření s majetkem státu představili ministr financí Andrej Babiš spolu s náměstkem Ondřejem Závodským. Například v novele loterního zákona se navrhuje sjednocení technických podmínek pro výherní hrací přístroje a interaktivní videoloterní terminály a stanovení maximální částky, kterou je možné za určitou dobu na přístrojích prohrát.

V novele loterního zákona se navrhuje i například zavedení efektivního mechanismu pro zrychlení procesu rušení herních povolení v návaznosti na účinnost obecně závazných vyhlášek. Nejde ale jen o novelu.

Ministerstvo financí také pracuje na zcela novém loterním zákoně, který by měl legalizovat, řádně zdanit a regulovat zahraniční internetové provozovatele, zpřísnit správní trestání, zavést koncept zodpovědného hraní či vybudovat centralizovaný monitorovací technický systém, který umožní spravovat veškerá data a údaje v oblasti sázkových her. „Proti nelegálním provozovatelům budeme postupovat nekompromisně. Zpřísníme jejich postihy,“ uvedl ministr financí Andrej Babiš.

Podnikání se státními nemovitostmi

MF ČR rovněž tvrdí, že Centrální registr administrativních budov, který by měl poskytovat jednotnou evidenci administrativních budov státu v centrálním systému za účelem optimalizace portfolia nemovitostí státu, v současné době tuto roli neplní. Ministr financí proto vyzval organizační složky státu k doplnění chybějících údajů do systému.

„Centrální registr by měl zvýšit transparentnost při nakládání a správě administrativních budov státu a zároveň přinést úspory. Uděláme vše proto, aby tomu tak skutečně bylo,“ poznamenal náměstek ministra financí Ondřej Závodský.

Z nyní dostupných dat se například podařilo zjistit, že při ideální optimalizaci využití volných prostor ve státních budovách je možno ušetřit až 190 milionů korun za rok, které nyní stát platí zcela zbytečně (úspora více než 50% na placeném nájemném). Mnohonásobnou částku by pak bylo možné získat při efektivním hospodařením s budovami státu, při odprodeji nepotřebného majetku a reinvestováním výnosů do snižování energetické náročnosti stávajících budov či nákupem nových budov s velmi nízkou energetickou náročností.


(14. 4. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(975)