O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Milionové pokuty za nelegální kvízomaty

Specializovaný finanční úřad udělil v první polovině listopadu další vysoké pokuty dvěma společnostem, které nelegálně provozovaly kvízomaty. Každé z těchto společností byla uložena pokuta v maximální možné výši 10 milionů korun. U jedné společnosti se dokonce jedná již o druhou pokutu v této věci. Uvádí to materiál Finanční správy ČR.

Zpráva uvádí, že při pravidelně prováděných kontrolách i cílených velkých kontrolních akcích dosud pracovníci Specializovaného finančního úřadu odhalili 1 400 kvízomatů, nelegálně provozovaných ve 400 provozovnách. Nejvíce se nepovolený hazard koncentruje v Brně, v Jihočeském a Moravskoslezském kraji. Všechny zjištěné případy byly současně předány Policii ČR formou trestního oznámení.

S provozovateli těchto přístrojů nyní úřad vede správní řízení. Hrozí jim nejen sankce v podobě pokuty až do výše 10 milionů korun, ale také uložení povinnosti odvést veškerý výnos z provozu nepovolených kvízomatů do státního rozpočtu.

Za tento druh provinění byly až dosud uloženy třem společnostem pokuty v souhrnné výši přesahující 31 milionů korun.

Co přesně jsou kvízomaty? Kvízomaty jsou hrací přístroje, kombinující klasickou sázkovou hru se znalostními otázkami. Někteří je provozují bez příslušného povolení a neodvádějí tak ani povinný odvod státu. Ten představuje jednak 20 % odvod, vypočtený z částky rozdílu mezi vsazenými a vyplacenými částkami, a dále odvod ve výši 55 Kč denně za každý povolený přístroj.


(20. 11. 2015 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2179)