O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Microsoft: Způsob práce se výrazně mění a už to tak zůstane

Pandemie koronaviru způsobila, že naše pracovní i školní prostředí procházejí dramatickými změnami. Miliony lidí po celém světě se přizpůsobují této nové situaci, způsob jejich práce se zásadně mění. Dokládá to i aktuální Work Trend Index společnosti Microsoft.

Microsoft publikoval svůj zcela první report Work Trend Index. K analýze trendů produktivity využívá tento report nástroj Microsoft Graph a sleduje, jak scénáře práce na dálku mění způsoby našeho spojení s ostatními. Microsoft se rozhodl sdílet tuto analýzu s tím, že chce svým zákazníkům poskytnout možnost podívat se detailněji na aktuální situaci a plánovat do budoucna. Zde jsou nejzásadnější zjištění:

  • Microsoft zaznamenal nový denní rekord 2,7 miliardy minut schůzek v jednom dni, což představuje nárůst o 200 % z 900 milionů v polovině března. Tyto hodnoty potvrzuje i nárůst v poptávce po technologii, která pomáhá zůstat ve spojení a být produktivní.
  • 183 000 tenantů v 175 zemích využívá Teams pro školy umožňující učitelům komunikovat se svými studenty prostřednictvím virtuální třídy. Nyní navíc přidáváme dvě nové funkce – ukončení schůzky organizátorem a možnost stáhnout seznam účastníků schůzky, které dále rozšiřují možnosti využití řešení.
  • Uživatelé Teams si při schůzkách zapínají video dvakrát častěji, než tomu bylo před vypuknutím COVID-19. To ukazuje, jak je pro nás důležitý oční kontakt a fyzické spojení, v době, kdy pracujeme a učíme se na dálku.
  • Počet video hovorů vzrostl v březnu o 1 000 %. Zajímavý je také geografický pohled na regiony, kde se video používalo nejvíce: například v Norsku a v Nizozemí si lidé zapínají video nejčastěji (kolem 60 % schůzek obsahuje video).
  • Počet týdenních uživatelů mobilní verze Teams vzrostlo v období od začátku února do konce března více než 3krát.
  • Nejvýznamnější nárůsty ve využívání Teams na mobilních zařízeních jsme zaznamenali v nejvíce postižených zemích, jako jsou Itálie a Španělsko, a v nejvíce zasažených odvětvích, jako jsou školství nebo veřejná správa.
  • V období od 1. do 31. března vzrostl průměrný čas mezi prvním použitím Teams a posledním použitím Teams v průběhu dne o více než hodinu.

A zdá se, že lidé si na nový způsob práce zvykají. Navzdory tomu, že se již někteří zaměstnanci v Číně vrací do práce, ve srovnání s koncem ledna je zde stále každý den více než dvojnásobný počet nových uživatelů Teams. Denní počet aktivních uživatelů Teams v Číně trvale každý týden roste.


(27. 4. 2020 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(5301)