O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Loga firem na jednom místě: Výhoda pro firmy i pro partnery

Zásadní inovací prošel projekt Logobox, a to nejen po grafické stránce - změna loga, změna webu - ale především získáním řady nových partnerů, kteří loga online využívají. Připomeňme, že Logobox je projekt, jehož cílem je poskytovat online náhledy log českých a slovenských firem pro různé aplikace, portály a služby.


Celý koncept projektu je postaven na otevřeném přístupu, tedy jakákoli firma může požádat o přidání svého náhledu loga, a to bez poplatků. Stejně tak partneři mohou náhledy log využívat zdarma. Zde je pouze podmínkou informovanost provozovatele, a to především z důvodu optimalizace výkonu a marketingové podpory projektu. Celý projekt je nyní odkázán na dobrovolné platby a mediální podporu.

Základní myšlenkou projektu Logobox podle provozovatele bylo opustit samostatné adresáře a služby, kde by byla loga uchovávána (navíc značná část portálů stále službu umístění loga k firmě nabízí za příplatek) a vytvořit jednu otevřenou databázi log firem. Vychází z předpokladu, že každá firma má své logo a to jako vizuální informace významně přispívá k rychlé a jednoznačně identifikaci dané společnosti.

Výhodou pro firmu, která náhled svého loga do Logoboxu umístí, je jednoduše v tom, že její logo se bude zobrazovat vždy k jejímu IČ ve všech napojených systémech partnerů Logoboxu. Jejich aktuální počet je 33, ale podle provozovatele jejich počet neustále stoupá, stejně tak jako počet ověřených log v databázi, kterých je aktuálně téměř 15 tisíc. Všechna loga prochází vstupním schválením, aby byla zajištěna správnost a věrohodnost.

I díky inovaci projektu jsou nyní podle provozovatele partneři spokojení s rychlostí a jednoduchostí integrace služby, která je realizována pouze prostřednictvím generovaného URL odkazu pro každé logo. Současně se v minulém roce podařilo překonat hranici 100 milionů vyžádaných náhledů log.

 

 


(16. 2. 2017 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3055)