Letecký průmysl v ČR: Získat nové zaměstnance a více podpory od státuPro udržení mezinárodní konkurenceschopnosti potřebuje letecký průmysl především výraznější podporu státu a dostatek odborníků. Shodli se na tom představitelé Svazu českého leteckého průmyslu (SČLP), zástupci ministerstva průmyslu a obchodu, ministerstva práce a sociálních věcí a agentury CzechInvest na lednovém semináři o situaci a budoucnosti českých leteckých výrobců.

„Letecká výroba je jedním z prioritních sektorů českého průmyslu. Stát proto počítá s výraznější podporou firem, které v tomto odvětví podnikají a chtějí se dále rozvíjet,“ ujišťuje generální ředitel agentury CzechInvest Marian Piecha. „V současné době usilujeme o zavedení projektu na podporu certifikací, které jsou klíčové pro úspěch společnosti v mezinárodním prostředí, avšak představují značnou časovou a finanční zátěž,“ dodává.

Vhodní zaměstnanci pro letecký průmysl

Výrazným tématem čtvrtečního semináře o leteckém průmyslu byla i oblast lidských zdrojů. Přestože se leteckému sektoru v posledních letech daří, v roce 2012 například zaznamenal vzrůst o 25 procent a počet zaměstnanců v tomto oboru stoupl o desetinu, jako značný problém se ukazuje nedostatek kvalifikovaných lidí.

„Jen 9 procent nastupujících zaměstnanců do leteckého průmyslu jsou absolventi. Až 66 procent lidí k nám přichází z jiných průmyslových odvětví a jsou bez praxe v oboru,“ upřesňuje situaci, v jaké se český letecký průmysl nachází, prezident Svazu českého leteckého průmyslu Ladislav Šimek.

Firmy by prý rády zaměstnávaly více odborně vzdělaných absolventů, kteří svému oboru rozumí. Vysoké školy jich však neprodukují dostatek. Proto chtějí prohloubit spolupráci se školami a dalšími institucemi a uvítaly by také větší podíl vysokých škol na přípravě studentů pro práci v leteckém sektoru.


(28. 1. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(645)