O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Kontroly ČOI zamířily na hory

Letošní zimní sezona milovníkům lyžování a dalších zimních sportů přeje. Stejně tak jsou na tom i restaurační zařízení a další služby, které návštěvníci hor hojně využívají. Česká obchodní inspekce každoročně kontroluje turisticky zajímavé cíle. Tentokrát se inspektoři Ústeckého a Libereckého kraje zaměřili na lyžařská a turistická střediska v Krkonoších a Krušných horách. Z devatenácti kontrolovaných subjektů pochybily pouze dva.

Inspektoři inspektorátu uskutečnili v polovině měsíce ledna v lyžařských a turistických střediscích Krušných hor a Krkonoš celkem 19 kontrol. Porušení právních předpisů inspektoři prokázali u 2 kontrolovaných subjektů, kde se jednalo se o porušení zákona č. 634/1992 Sb.

V prvním případě inspektoři zjistili pochybení u provozovatele půjčovny lyžařského vybavení v Krušných horách. Podnikatel neuvedl na lyžařských rukavicích informace k použití a údržbě (§ 9, odst. 1), řádně neocenil nabízené lyžařské vosky a rukavice (§ 12) a doklad o zakoupení neobsahoval informaci o tom, že zakoupené lyžařské brýle jsou použité (§ 16).  Kontrolovanému podnikateli byla uložena pokuta příkazem na místě ve výši 2 000 korun.

Ve druhém případě nebyla v restauračním zařízení v Krkonoších k dispozici úředně ověřená váha. Spotřebitel neměl možnost si ověřit hmotnost podaných pokrmů. Tím došlo k porušení zákona o ochraně spotřebitele. Kontrolovanému podnikateli byla uložena pokuta příkazem na místě ve výši 1000 korun.


(28. 2. 2017 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3049)