Kontrola poskytovatelů telekomunikačních služeb našla řadu nedostatkůVíce než 8 z 10 - konkrétně 82 % - kontrolovaných poskytovatelů telekomunikačních služeb nemá své smluvní podmínky pro poskytování služeb zveřejněny v souladu se zákonem, tedy způsobem umožňujícím dálkový přístup. V 75 případech podnikatel ve smluvních podmínkách buď nezohlednil změny týkající se procesu přenosu telefonního čísla vůbec, nebo nedostatečně. Vyplývá to ze závěrů kontroly 637 poskytovatelů služeb elektronických komunikací, provedené ve 4. čtvrtletí loňského roku.

S výsledky kontroly se na svém zasedání ve 3. lednovém týdnu seznámila Rada ČTÚ. A základní zjištění byla zveřejněna v příslušné zprávě ze zasedání Rady Českého telekomunikačního úřadu.

Úřad při kontrole dále zjistil, že více než 6 % z celkového počtu oznámených podnikatelů, kteří jsou evidováni v databázi ČTÚ, své služby elektronických komunikací neposkytují. Tyto subjekty úřad vyzval k podání vysvětlení, neboť u nich je podezření, že nesplnily povinnost oznámit ukončení nebo přerušení výkonu komunikační činnosti podle zákona o elektronických komunikacích.

Pouze 5,9 % kontrolovaných podnikatelů, kteří poskytují veřejně dostupné telefonní služby a mají povinnost zabezpečit přenositelnost telefonního čísla, má podle ČTÚ do svých smluvních podmínek bez závad zapracováno opatření obecné povahy č. OOP/10/10.2012-12.

Závěry kontroly ukazují, že problematika přenositelnosti telefonních čísel byla zjevně především ze strany menších poskytovatelů služeb elektronických komunikací podceněna. Na druhé straně u všech významných operátorů, z hlediska počtu účastníků a počtu přenášených telefonních čísel, jsou legislativní podmínky pro přenos čísel zapracovány řádně a včas.


(21. 1. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(603)