Klasické aerolinie vs. nízkonákladové aerolinie v ČRČeši dávají přednost klasickým aeroliniím před nízkonákladovými, ale cena je při výběru letenky stále rozhodujícím faktorem. Plyne to z průzkumu služby Trip.market. Více než čtvrtina respondentů považuje za prakticky jisté, že si příští letenku bude chtít zakoupit zároveň i s ubytováním. Za velmi pravděpodobné tuto možnost označila téměř polovina z nich.

„Ukázalo se, že lidé sice chtějí jisté pohodlí, které klasické aerolinie nabízejí, ale zároveň si za něj zřejmě nechtějí připlácet. Cena je pro českého zákazníka stále citlivým tématem,“ okomentoval výsledky průzkumu ředitel a zakladatel služby Trip.market, Vít Rosberg.

Nejlépe se z klasických aerolinií na pomyslném žebříčku umístila česká letecká společnost ČSA, kterou za preferovanou označila třetina všech respondentů průzkumu. Nejvýše umístěná nízkonákladová letecká společnost Ryanair získala pouhá čtyři procenta. Následující Wizz Air 3 %. Oproti tomu peníze označily za velmi důležitý či spíše důležitý faktor při rozhodování téměř tři čtvrtiny respondentů. Druhým nejdůležitějším faktorem je podle průzkumu počet přestupů, který za velmi či spíše důležitý označilo 51,4 procent respondentů.

Většina Čechů zapojených do průzkumu zároveň nenakupuje letenky skrze vyhledávače či srovnávače cen. Více než 60 % respondentů nakupuje podle průzkumu přímo u dopravců. Navzdory tomu se na druhém a třetím místě žebříčku umístily tradiční české vyhledávače. Na Letušce nakupuje 26 procent a na Student Agency 24 procent respondentů zapojených do průzkumu.

„V současnosti sledujeme trend tzv. packagingu, tedy situace, kdy si zákazník koupí letenku s ubytováním v jedné platbě. Cílem Trip.marketu je tuto službu rozšířit o možnost koupení si vstupenek na zážitkové akce v cílové destinaci, jako jsou koncerty, vstupy do muzeí nebo adrenalinové zážitky,“ uvedl na adresu trendu Rosberg.


(7. 8. 2017 | redakce2)


Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>
Drobné
Mám obavu, že u většiny nákupů ty drobné nebudou stát za trable, které s tím budou spojené. Z lenosti si...>>

©2013-2018 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3344)