O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Kancelář bez papíru? Pro většinu lidí je nereálná!

Od okamžiku, kdy britsko-americký vědec Frederick Wilfrid zabývající se vědou o informacích v roce 1978 poprvé předpověděl „kanceláře bez papíru“, uplynulo již 38 let. Realita současnosti je ale taková, že se i nadále tiskárny používají každodenně. Podle nezávislého průzkumu provedeného mezi více než 2 400 zaměstnanci v regionu EMEA (Evropa, Střední východ, Afrika), který zadala společnost Epson Europe, považuje 76% respondentů tisk za důležitý, protože jim pomáhá pracovat efektivně, a převážná většina (75%) považuje „kancelář bez papíru za nereálnou“.

77% českých respondentů uvedlo, že považují tisk za klíčový pro fungování svého pracovního odvětví, přičemž prozradili, že tisknou v průměru 26 stránek denně. Nejoblíbenějšími položkami pro tisk jsou přitom smlouvy a faktury a za nimi těsně následují reporty a brožury.

„Z našeho průzkumu jasně vyplývá, že – navzdory našemu pokroku v digitalizaci a tomu, že téměř třetina podniků (28%) v současnosti dává přednost digitalizaci dokumentů před uchováváním papírových kopií záznamů – lidé stále rádi pracují s papírem a při určitých typech činností dávají před monitorem přednost tisku,“ uvedl Marcel Divín, Branch Office Manager Epson CZ&SK.

Způsob, jakým tisk využíváme, se mění. Téměř polovina výtisků se stává buď bezprostředně odpadem (21%) nebo je určeno ke krátkodobému použití (28%). To ovšem nevypovídá o nižší hodnotě tisku – téměř třetina zaměstnanců (30%) uvedla, že by se jejich produktivita snížila, kdyby nemohli tisknout – je to ovšem faktor, na který zaměstnanci myslí: 95% z nich se domnívá, že ochrana životního prostředí je důležitá.

„Skutečnost je taková, že společnosti potřebují tisk, aby jejich zaměstnanci mohli pracovat efektivně, ale když pečlivě zváží, jaké technologii dát přednost, mohou těžit z větší produktivity a zároveň také z ekologických výhod,“ zdůraznil Divín. „Tím, že dají přednost inkoustovým tiskárnám před srovnatelnými produkty s laserovou technologií, mohou dosáhnout např. dvojnásobného počtu výtisků, přitom vyprodukovat o 95% méně odpadů a zásadně snížit spotřebu energie . Tohoto faktu si stále ještě není vědomo alarmujících 63 procent společností v České Republice.”

Nové příležitosti

Podle zástupců Epsonu je to jasná příležitost pro společnosti v České Republice. 43 procent z nich v současnosti nevyužívá IT strategickým způsobem, a tak přicházejí o možnost značně uspořit na nákladech na tisk a omezit dopad tisku na životní prostředí.

„Nové technologie samozřejmě mění způsob, jak lidé pracují. U Epsonu to můžeme pozorovat na příkladu naší nositelné elektroniky a technologií, které využívají naše projektory. Pokud jde ale o čtení, skenování, editování a sdílení dokumentů jako jsou zprávy, emaily či přílohy, dávají zaměstnanci v kancelářích – od poválečné generace až po generaci odkojenou internetem – přednost hmotné, tištěné verzi,” dodává Divín. „Společnostem by jedině prospělo, kdyby si to uvědomily a využily příležitostí, které jim pomohou dosáhnout lepších výsledků a vylepšit ekologické renomé, používáním pečlivě vybraných technologií, které jim pomohou tohoto cíle dosáhnout.“


(15. 2. 2017 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3031)