Je na čase lovit právě teď nové zaměstnance?Míra nezaměstnanosti v ČR zjišťovaná na základě výběrových šetření v závěru loňského roku klesla podle podkladů společnosti Ekospol na 6,8 procenta; tato data podle jejích zástupců naznačují, že český trh práce se začal stabilizovat. A je prý tak vhodný okamžik získat nové perspektivní zaměstnance. Optimistický je prý i výhled na realitní trh s novými byty.

Statistiky úřadů práce promlouvají pesimisticky, když podle nejnovějších údajů ukazují na rekordní míru nezaměstnanosti ve výši 8,6 procenta, minulý týden zveřejněná data z výběrových šetření ale vyznívají podle zástupců Ekospolu příznivěji. Podle nich totiž míra nezaměstnanosti v České republice dosahuje úrovně „pouze“ 6,8 procenta. Rozdíl v hodnotách je dán odlišnou metodikou měření.

„I tak jde stále o vysoká čísla. Domníváme se však, že nejpozději ve druhé polovině letošního roku dojde nejen ke zřetelné stabilizaci tuzemského trhu práce, nýbrž i k určitému zlepšování jeho stavu,“ říká Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Ekospol. „Naše společnost tento trend předznamenává a potvrzuje svým současným dynamickým růstem. Právě hledáme nové kolegy hned pro 16 pracovních pozic. Roční plat přes milion korun u nás přitom není výjimkou," dodává.

Svůj optimismus opírá Korec jak o předpokládanou lepšící se makroekonomickou situaci v průběhu letošního roku, tak specificky i o pokračující příznivé podmínky v rámci realitního segmentu. Makroekonomická data ukazují podle něj již probíhající oživení spotřeby a vývozů, dvou klíčových složek hrubého domácího produktu. Oživení prý bude letos podpořeno i příznivějším ekonomickým vývojem globální ekonomiky.

Příznivé podmínky na realitním trhu

Nadále prý přitom budou pokračovat příznivé podmínky na realitním trhu, charakterizované například rekordně nízkými hypotečními sazbami. V loňském roce se v Praze podle Ekospolu prodalo přes pět tisíc nových bytů, což značí meziroční nárůst o téměř 25 procent a nejvyšší počet od roku 2007.

„Předpokládám, že i v roce 2014 můžeme od pražského rezidenčního trhu očekávat podobné výsledky okolo hranice pěti tisíc prodaných bytů,“ odhaduje Korec. Kladné vyhlídky tak prý umožnují společnosti Ekospol aktivně působit na trhu práce již nyní. „Doba, jako je tato, umožňuje finančně zdravým firmám ‚sáhnout‘ si na pracovníky, kteří by na trhu práce jinak nebyli za daných podmínek k mání,“ uvádí Korec. Vysoká míra nezaměstnanosti totiž podle něj vede k tomu, že je k dispozici i řada vysoce kvalitních a kompetentních pracovníků.


(17. 2. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(729)