Jak vypnout zprávy webů v prohlížečiRozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte stále dokola odklikávat, že tohle vážně nechcete. Jak je vypnout?

Pro začátek je dobré vědět, že ty zprávy do prohlížeče, které vám weby vnucují, se nazývají push notifikace. A právě tyhle push notifikace je potřeba webům zakázat. Jak na to?

Tak třeba v prohlížeči Chrome běžte do nastavení (tlačítko se třemi tečkami vpravo nahoře a v menu, kteé se ukáže, zvolte Nastavení. Tady zvolte Nastavení obsahu a v něm Oznámení. Za normálního stavu je tu zaškrtnuto, že se vás má prohlížeč zeptat, zda oznámení chcete, nebo ne. Když tady zatrhnete Zablokováno, budete mít od otravných nabídek zpravodajských webů pokoj.

Dá se očekávat, že tato oznámení, zprávy, push notifikace, prostě tuhle "báječnou" věc, budou postupně podporovat všechny prohlížeče. Ať už používáte práve Chrome, nebo třeba prohlížeč Seznam.cz, Internet Explorer, Microsoft Edge, Opera nebo třeba Mozilla Firefox, nastavení by mělo být vždy podobné.

Ale neradujte se. Určitě se zase brzy objeví nějaká další podobná vychytávka, kterou nám provozovatelé zpravodajských webů budou chtít osladit život. A natlačit nám svoje zprávy - i když většině z nás nepochybně stačí si prostě na jejich web zajít, kdykoli si zprávy chceme číst. Takže když zprávy jejich webů zablokujeme, o nic tím rozhodně nepřijdeme.


(29. 10. 2017 | MichalP)


Autorem tohoto textu není redakce těchto webových stránek, ale jeden ze čtenářů/ek: MichalP (kliknutím na jeho/její jméno přejdete na jeho/její domovskou stránku). Chcete-li si zde také vést deník nebo sem psát články, zaregistrujte se/přihlašte se na této stránce.

Další články tohoto čtenáře: všechny jeho/její články
Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

Další články tohoto čtenáře

všechny jeho/její články

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3547)