Jak naskenovat UV inkoust: Ověřte pravost dokumentůUV inkoust se poměrně často používá pro v běžném světle neviditelné označení dokumentů a jejich ochranu proti padělání. Problém ale může nastat, pokud takový dokument potřebujete naskenovat. Právě pro tyto účely má sloužit nový skener šeků imageFORMULA CR-190i UV, který umí skenovat i UV inkoust. Nové zařízení má umožnit maloobchodníkům, bankám a finančním institucím identifikovat podvodné dokumenty a zajistit tak větší bezpečnost platebních procesů.

Nový skener obsahuje jak tradiční zdroj světla RGB, tak i zdroj UV záření, takže během jednoho průchodu umožňuje skenovat vedle klasických obrazových předloh i obrázky vytištěné UV inkousty. Například firemní loga a další prvky, které umožňují ověřit pravost zpracovávaného dokumentu a zamezit zpracování padělaných šeků.

„Téměř dvě třetiny organizací mají nějakou zkušenost s platebními podvody a 87 procent z nich uvádí, že se podvod týkal šeků. Tyto firmy proto vyžadují nejmodernější technologie, které jim usnadní ověřování přijatých šeků a jejich bezpečné zpracování. Nový skener Canon imageFORMULA CR-190i UV díky schopnosti snímat obsah vytvořený UV inkousty tyto požadavky splňuje a výrazně zlepšuje ochranu před platebními podvody,“ říká Jiří Jedlička, produktový manažer společnosti Canon CZ.

Skener imageFORMULA CR-190i UV v kostce

Canon CR-190i UV patří podle výrobce mezi nejrychlejší skenery na současném trhu, během jedné minuty dokáže zpracovat až 190 šeků (v UV režimu až 169 šeků za minutu). Je tedy zřejmé, že scannuje v UV režimu jen o poznání pomaleji než v režimu standardním. Uživatelům také nabízí pokročilé nástroje zpracování obrazu a některé novinky v práci s dokumenty.

Vedle uváděného UV modelu bude i nadále k dispozici stávající skener šeků imageFORMULA CR-190i. Oba skenery jsou standardně dodávány s aplikací Scanning Utility a s ovladačem Ranger. Zákazníci mají k dispozici i ovladače pro rozhraní ISIS a TWAIN, které umožňují využívat skenery v mnoha různých skenovacích aplikacích. Dodavatelé ucelených řešení mohou pro vytváření aplikací přizpůsobených individuálním požadavkům zákazníků využívat několik různých vývojových kitů. Právě vhodný software pak může dále pomoci s ověřením skenovaných dokumentů chráněných neviditelným UV inkoustem.


(26. 11. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(291)