Jak nakoupit v Ikea na firmuKdyž potřebujete nakoupit v nějakém obchodě pro běžné spotřebitele zboží pro firmu, za určitých okolností vám nestačí běžný účet, který vám vyjedou u pokladny, ale potřebujete plnohodnotný daňový doklad. Zrovna jsem to řešil v Ikea a naštěstí je to jednoduché když víte jak na to.

Informace, které jsem dostal na dotaz, jak postupovat při nákupu v Ikea na firmu, konkrétně právnickou osobu, byly dost protichůdné. Nejdřív mi ochotný zaměstnanec Ikei poradil, že v oddělení kancelářského vybavení je Ikea Business a tam že to se mnou sepíšou. V Ikea Business ale zrovna u jediného zaměstnance někdo byl. Naštěstí byl poblíž jiný "bežný" (čti "ne Business") zaměstnanec a ten mi vysvětlil, že tady vůbec nic řešit nemusím.

Ikea Business je prý totiž pro ty, co chtějí nakupovat pravidelně a opravdu ve velkém, řeší platby převodem a podobně. Já jsem chtěl jenom nakoupit pár kusů vybavení do kanceláře, ale cena přesáhla deset tisíc Kč, takže plnění vstupuje do kontrolního hlášení a je třeba bežný, nikoli zjednodušený daňový doklad. Jinak by se doklady v kontrolním hlášení nespárovaly.

A jaký je tedy správný postup? Registrace pro běžný nákup na firmu není potřeba. Jako firma nakoupíte úplně stejně, jako běžný koncový zákazník. A to až do okamžiku, kdy u pokladny zaplatíte (firemní kartou, hotově apod.). Potom už jen musíte na informacích v automatu vyzvednout lístek s označením Vytisknout fakturu a počkat až na vás přijde řada.

Předložíte účtenku, nadiktujete IČ a zaměstnanec Ikea už by měl vše další obstarat. Najde v databázi vaši firmu, nechá ji vyplnit do běžného daňového dokladu. Ten vytiskne, potvrdí a předá vám ho. A je hotovo.


(17. 10. 2016 | Jarmar)


Autorem tohoto textu není redakce těchto webových stránek, ale jeden ze čtenářů/ek: Jarmar (kliknutím na jeho/její jméno přejdete na jeho/její domovskou stránku). Chcete-li si zde také vést deník nebo sem psát články, zaregistrujte se/přihlašte se na této stránce.

Další články tohoto čtenáře: všechny jeho/její články
Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

...
Daňový doklad je v pořádku, ten se pak zaúčtuje bez problémů. Zvlášť pokud používáte nějaký účetní systém, nejen na fakturaci ( https://imboss.cz/ ), ale i na zaúčtování dokumentů....

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

Další články tohoto čtenáře

všechny jeho/její články

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2808)