Jak na mezinárodní patenty či ochranné známkySérie osvětových seminářů agentury Czechinvest a úřadu průmyslového vlastnictví se snaží pomáhat firmám chránit jejich nápady. Regionální semináře poukazují na stále ještě nedostatečnou ochranu práv duševního vlastnictví ze strany českých firem a nabádají podnikatele, aby tomuto tématu věnovali větší pozornost.

„Češi mají mnoho dobrých nápadů, které jim po převedení do praxe nejen přináší zisk, ale zároveň dělají dobré jméno českému průmyslovému know-how po celém světě,“ říká generální ředitel agentury CzechInvest Marian Piecha. „Inovace jsou dnes velmi ceněné a neochráněné nápady jsou snadným cílem konkurence. Proto není dobré, že ochranu svých nápadů ve formě mezinárodních patentů či ochranných známek čeští podnikatelé stále ještě podceňují,“ varuje Piecha.

Semináře agentury CzechInvest „Jak využívat práva duševního vlastnictví pro rozvoj své firmy“ se zaměřují na možnosti ochrany inovativních nápadů v České republice i ve světě. Radí, jak si zažádat o udělení patentu či ochranné známky, a přibližují, jak celý proces probíhá či která práva je obzvlášť nutné si hlídat.

V roce 2013 se nad těmito tématy sešli zástupci malých a středních podniků, vědecko-výzkumní pracovníci, studenti a další oborná, ale i laická veřejnost už několikrát. Páté setkání se uskutečnilo ve středu 20. listopadu 2013 v prostorách Univerzity Pardubice, poslední seminář v tomto roce pak bude 4. prosince hostit Liberec. Na rok 2014 už ale agentura CzechInvest spolu s Úřadem průmyslového vlastnictví plánují další sérii.

V prvním pololetí roku 2014 se více o právech duševního vlastnictví a jejich ochraně dozví zájemci z Plzně, Zlína, Ústí nad Labem a Karlových Varů. Přesné termíny zveřejní agentura CzechInvest na svých webových stránkách czechinvest.org.


(26. 11. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Děkujeme
Děkujeme za upozornění, opraveno. To by se stávat nemělo, ale autorovi i při noční korektuře to bohužel ...>>
Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(289)