Investiční úvěry pro podnikatele: až 10 milionů Kč na 1% úrokZačínající malí podnikatelé v Moravskoslezském kraji mohou díky MPO nyní požádat o dlouhodobé investiční úvěry až do výše 2 mil. Kč s pevnou úrokovou sazbou 2 % p. a. a o dlouhodobé provozní úvěry s pevným úrokem 3 % p. a. ročně, ostatní malí podnikatelé, pokud realizují projekty zvyšující zaměstnanost, mohou žádat o investiční úvěr ve výši až 10 mil. Kč či provozní úvěr ve výši až 5 mil. Kč. Úrok může činit pouhé 1 % p.a.


Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo v polovině prosince 2013 výzvu I programu Revit. Program je zaměřen na oživení a rozvoj podnikatelských aktivit na území moravskoslezského kraje prostřednictvím poskytování zvýhodněných úvěrů. Žádosti o úvěry začne českomoravská záruční a rozvojová banka od 2. 1. 2014.

Dodejme, že výše posledně zmiňovaný provozní úvěr ve výši až 5 mil. Kč může sloužit na pořízení zásob a některé další výdaje. V případě dosažení a udržení zvýšené zaměstnanosti činí úrok z investičního úvěru 1 % p. a., z provozního úvěru 2 % p. a. K investičnímu úvěru mohou podnikatelé získat zároveň finanční příspěvek ve výši 10 % z čerpaného úvěru, jenž je používán současně s úvěrem k úhradě faktur, kterými jsou hrazeny náklady podpořeného projektu.

Bezúročné období a další parametry úvěru

Další výhodu pro podnikatele představuje bezúročné období úvěru, a to v případě investičního úvěru až po dobu 15 měsíců od data uzavření smlouvy, v případě provozního úvěru činí toto bezúročné období až 9 měsíců.

Dodejme, že program je určen k realizaci podnikatelských záměrů především v oblasti průmyslové výroby, stavební výroby, maloobchodu i velkoobchodu, informačních a komunikačních činností či ubytování a stravování a dalších činností uvedených v příloze Programu. Podrobné informace k úvěrům včetně formulářů žádostí a pokynů pro žadatele jsou dostupné na webové stránce ČMZRB.


(16. 12. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(409)