I české firmy registrované k DPH na Slovensku musí komunikovat elektronickyFinanční ředitelství Slovenské republiky vydalo upozornění českým daňovým subjektům, které jsou registrovány k DPH na Slovensku: Daňové subjekty, které mají povinnost platit DPH na Slovensku, se musí zaregistrovat k elektronické komunikaci se slovenskou finanční správou. Od 1. 1. 2014 totiž tito poplatníci již nemohou se slovenskou finanční správou komunikovat jinak než elektronicky.

Finanční ředitelství ČR uvádí, že podle sdělení slovenského úřadu by tuto registrační povinnost mělo splnit cca 3 000 plátců DPH ze zahraničí. Dosud tak však prý neučinili.

Na stránkách Finančné správy SR se uvádí mimo jiné, že podle § 14 ods. 1 zákona č. 563/2009 Z. z. o správě daní a o změně a doplnění některých zákonů ve znění pozdějších předpisů má povinnost doručovat podání elektronickými prostředky:

  1. daňový subjekt, který je plátcem daně z přidané hodnoty,
  2. daňový poradce za daňový subjekt, který zastupuje při správě daní,
  3. advokát za daňový subjekt, který zastupuje při správě daní,
  4. zástupce neuvedený v bodech 2. a 3. za daňový subjekt, který je plátcem daně z přidané hodnoty, který zastupuje při správě daní.

Dále se tu uvádí: "Podľa ustanovenia § 13 ods. 5 zákona č. 563/2009 Z.z., ak daňový subjekt chce doručovať správcovi dane písomnosti elektronickými prostriedkami, ktoré nebudú podpísané zaručeným elektronickým podpisom, oznámi správcovi dane údaje potrebné na doručovanie na tlačive podľa vzoru uverejneného na webovom sídle finančnej správy a uzavrie so správcom dane písomnú dohodu o elektronickom doručovaní."

Finanční ředitelství ČR radí, že všechny potřebné informace o registraci jsou k dispozici na adrese www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby.


(25. 1. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(635)