Hlavní priority MD: Modernizace D1, výstavba R35 a audit na ŘSDNapojení české infrastruktury na evropskou dálniční síť, modernizace důležitých železničních uzlů a nastavení řádných kontrolních mechanismů v resortních organizacích označil za své hlavní úkoly ministr dopravy Antonín Prachař. Na své první tiskové konferenci po uvedení do úřadu také představil svého prvního náměstka Milana Ferance, který bude mít na starost ekonomiku a fondy EU.

„Chceme ve spolupráci s kraji, které mají na starosti územní plány ve svých lokalitách, přistoupit k řešení nedokončených staveb tak, abychom napojili naši infrastrukturu na všechny transevropské sítě,“ uvedl Prachař. Důležité je podle něj v této souvislosti pokračovat ve výstavbě D3 a R52, které spojí ČR s Rakouskem. „Velmi rychle připravíme veškerá výběrová řízení tak, abychom mohli zahájit stavbu obchvatu Mikulova,“ uvedl Prachař.

Modernizace dálnice D1, výstavba R35

Ministr chce podle svých slov také posoudit, jak co nejefektivněji pokračovat v modernizaci dálnice D1 a výstavbě R35, která vytvoří alternativní trasu k nejstarší české dálnici. Důležitou součástí dobudování české dálniční sítě je podle něj i Pražský okruh.

Nový ministr dopravy rovněž oznámil, že od pondělí 10. února začne pracovat auditorský výbor, který posoudí situaci na Ředitelství silnic a dálnic. Z tohoto mimořádného auditu pak vyplynou případné změny ve struktuře a managementu ŘSD.

V železniční dopravě je pro Prachaře prioritou modernizace důležitých železničních uzlů - především jde o Brno, Ostravu, Plzeň a Prahu. Zásadní prioritou je rovněž dokončení III. a IV. železničního koridoru.

Pro efektivní fungování resortu je podle ministra klíčové nastavit řádné kontrolní procesy v podřízených organizacích ministerstva, podrobit auditu náklady stavebních investic a opírat se o vlastní činnost namísto zadávání služeb externím dodavatelům.


(10. 2. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Historická chyba
Podle mého laického názoru byla chybná strategie k rekonstreukci D 1, Měla sde nejbrve dobudovat severní větev R 35, která by po dobu rekonstrukce odčerpala odhadují cca 1/2 vozidel, které by raději v...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Nepřehlédněte nové odborné speciály

Reality v ČR, Zabezpečení dat, Formuláře - podnikáníČlánky čtenářů

Autobusové nádraží Zličín – kde je c...


Můžete jet soukromě, nebo třeba služebně, každopádně když cestujete z Prahy na západ, jihozápad nebo severozápad, pojedete možná z autobusového nádraží Zličín. Pokud...

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči


Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte s...

Komentáře čtenářů

Přiruční zavazadla Ryanair
Už dříve vznikla u nás diskuse na Facebooku, jaký je rozdíl v politice kabinových zavazadel Wizz Air a R...>>
Děkuji
To byl nepříjemný překlep, opraveno. V obou případech jde o předpověď do roku 2020. Děkujeme za upozorně...>>
Konkrétněji, prosím
My ale nikde nepíšeme, že jinde se to neděje. Pokud máte informace o konkrétních větších výpadcích, ocen...>>

©2013-2019 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(717)