O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Garantovanou třídenní splatnost faktur si můžete zařídit přímo z informačního systému své firmy

Pokud si potřebujete zlepšit cash-flow, pak zřejmě přivítáte tuto novinku: Nového partnera – Platební instituci Roger – má od letošního podzimu společnost Asseco Solutions, tvůrce systémů Helios. Stovky uživatelů systému Helios Orange z řad malých a středních podniků budou mít nově možnost nechat si, díky tomuto partnerovi, zkrátit splatnost faktur přímo z prostředí svého informačního systému. Jak to funguje?

„Klienti, kteří službu od Rogera využijí, obdrží, 75 % z celkové částky už do tří dnů od zaslání faktury, zbylých 25 % po uhrazení odběratelem,“ říká Adam Šoukal, CEO Platební instituce Roger. „Proces profinancování je jednoduchý. Klient na pár kliků zvolí fakturu, kterou bude chtít profinancovat a zašle ji přímo z Helios rozhraní Rogerovi, který požadavek začne ihned zpracovávat. Z profinancování faktury plynou další kroky, jako účtování o postoupení pohledávky, které firma běžně provádí ručně. Plugin vyvinutý interními programátory a analytiky Asseco Solutions provede veškeré účetní operace v systému Helios automaticky.“

Služba cílí na rostoucí podniky, které často trpí nedostatkem likvidních finančních prostředků, například z důvodu navýšení poptávky po jejich produktech nebo dlouhé splatnosti faktur. Z toho pak plynou problémy spojené s chybějícím kapitálem na provoz, a především na investice do rozvoje.

„Tato spolupráce přinese ovoce především těm klientům systému Helios, kteří cítí, že by mohla být ohrožena jejich finanční rovnováha, nebo chtějí zkrátka růst rychleji než ostatní a zpříjemnit si podnikání,“ říká Iva Mottlová, Key account manager integračních řešení ve společnosti Asseco Solutions. „Podle statistik se financování faktur zdá být nejatraktivnější pro velkoobchod, logistiku, maloobchod, strojírenství a stavebnictví. Je to zejména z důvodu často dlouhé splatnosti faktur, která může způsobit výrazné výkyvy v cash flow.“

Od roku 2015 funguje podobná spolupráce se společností Grit, kde se podařilo službu od Rogera implementovat do jejich systémů pro elektronickou výměnu dat EDI Orion. Díky tomu, že se nyní ke spolupráci přidává další partner – Asseco Solutions - si stovky uživatelů Helios Orange budou moci zkrátit splatnost faktur na tři dny.

Roger od roku 2013 spojuje investory a kredibilní malé a střední podniky hledající řešení při řízení cashflow. Se získáním strategického partnera Roger uvedl na trh automatizované financování malých a středních firem, a to díky technickému napojení na systémy pro elektronickou výměnu dokladů a další účetní a ERP systémy. Roger je podle svých materiálů platební institucí licencovanou ČNB a s rozšířením o PSD2 plánuje expanzi současného portfolia služeb do dalších zemí v rámci EU.

Asseco Solutions je pak největším producentem podnikových informačních systémů na českém a slovenském trhu. Softwarová řešení z jeho produkce jsou ale distribuovány i na dalších trzích v rámci střední Evropy.


(11. 11. 2019 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(4938)