O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Export do Německa: Jak se ucházet o zakázky

Jak mohou české firmy dostat příležitost k jednání o spolupráci s nákupčími významných německých firem? Třeba na česko-německé kooperační burze Sourcing Day Tschechien. Agentura pro podporu exportu CzechTrade ve spolupráci se Spolkovým svazem nákupu, materiálového hospodářství a logistiky (BME) uspořádala již její sedmý ročník.

Mezi německými nákupčími byli například zástupci podniku MT AEROSPACE, výrobce leteckých a kosmických systémů, firmy ENGEL, která je jedním z celosvětově nejvýznamnějších výrobců strojů na zpracování plastů, nebo společnosti MAHLE, dodavatele technologií do automobilového průmyslu s obratem 12 miliard eur, který celosvětově zaměstnává 77 tisíc lidí.

Květnové česko-německé podnikatelské setkání ve Vědeckotechnickém parku v Plzni umožnilo stovce zejména strojírenských firem absolvovat více než dvě stě termínovaných jednání. „Zejména pro malé a střední firmy se jedná o nejatraktivnější formát akcí, které pořádáme. V podstatě jim přivezeme do Česka nákupčí, kteří od našich firem chtějí nakupovat. Dodavatelé jsou předem vybráni nákupčími na základě profilů, což zvyšuje pravděpodobnost jejich úspěchu,“ popisuje formát akce Milan Ráž, ředitel služeb pro exportéry agentury CzechTrade.

Důkazem významu akce je i její i loňský ročník, jenž umožnil uzavřít milionové kontrakty například firmě Vítkovice Heavy Machinery, která dodala pro projekt do Ázerbájdžánu pec na vápenec, nebo firmě SOPO z Modletic u Prahy, která začala pro německou společnost vyrábět statory pro elektromotory.

„Zájem německých firem o naše dodavatele stále roste. Česká republika se loni také poprvé dostala mezi deset nejvýznamnějších partnerů Německa, když překročila obratem obchodní výměny jedenáctou Belgii,“ konstatuje Adam Jareš, ředitel německého zastoupení CzechTrade v Düsseldorfu, které je nejvytíženější z 51 poboček agentury na světě, a dodává: „Německé ekonomice se aktuálně daří, v uplynulém kvartálu zrychlila růst na nejvyšší tempo za poslední rok. Rostou investice státu, stavební sektor i domácí poptávka. Nízký kurz eura podporuje rekordní německý export, což je dobrý signál pro tuzemské firmy, které přes Německo vyvážejí na třetí trhy.“


(30. 5. 2017 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3236)