O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

eToro: Snadné investování přichází i do Česka

eToro, jedinečná sociální síť, kde lze snadno investovat a kde spolu mohou investoři komunikovat, projednávat své investiční strategie nebo, díky patentované technologii CopyTrader, kopírovat úspěšnější investory, přichází do Česka. A to s podporou Sberbank CZ. Nakupovat a prodávat lze mnoho různých investičních instrumentů, od akcií po kryptoměny. Co to znamená pro české investory?

Investiční a sociální platforma eToro je nyní nově k dispozici v českém jazyce. Čeští investoři tak získávají snadný přístup k obchodování s více než 1 200 nástroji, od akcií, ETF a měnových kurzů po nejrůznější indexy a největší světové kryptoměny. V rámci platformy mohou také diskutovat o svých obchodních strategiích s celou globální komunitou eToro.

eToro nabízí tři způsoby investování v závislosti na investiční zkušenosti a strategii klienta:

 

  • CopyTrader umožňuje automaticky kopírovat obchody provedené nejlepšími investory. Tento způsob byl vyvinut hlavně pro obchodníky, kteří nemají dostatek času nebo zkušeností s používáním tradičních metod online obchodování.
  • CopyFunds je prostředek k investování na více trzích na základě předem stanovených investičních strategií. Jedním z příkladů může být BigTech CopyFund, který dává investorům přístup do oblastí, jako jsou telekomunikace, zábava, e-commerce či softwarová řešení. CopyFund je spravovaný investiční komisí eToro, která pravidelně vyvažuje jeho alokace.
  • Manuální obchodování je určeno pro zkušené investory. Pro vyzkoušení nejrůznějších strategií a úrovní rizika mohou klienti využít demo verzi s virtuálním vkladem 100 000 dolarů. K dispozici jsou i vzdělávací příručky a instruktážní videa.

 

Světové akcie, kryptoměny, dluhopisy...

Nákup a prodej světových akcií, kryptoměn, dluhopisů, komodit a dalších instrumentů lze provádět jak pouze na základě vlastního rozumu, tak kopírováním zkušeností od úspěšných. Představení platformy eToro se zúčastnili i dva úspěšní investoři z ČR, kteří eToro používali již dlouho před jeho vstupem na český trh.

Prvním z nich byl Libor Váša, který pracuje jako vědecký pracovník výzkumného centra NTIS (Nové technologie pro informační společnost), které je součástí Západočeské univerzity v Plzni. Jeho výzkumná práce zaměřená na kompresi dat v počítačové grafice ovlivňuje jeho investiční strategie dvěma způsoby. Jeho investiční rozhodnutí se dle jeho slov zakládají na vědeckých znalostech a intuici a má rovněž dobré znalosti o současném technologickém vývoji a firmách v oblasti IT, což mu také poskytuje přehled, na jehož základě řídí své investice.

Druhým byl Peter Marton, bývalý bankovní manažer. Na finančních trzích se pohybuje více než šest let a za tu dobu se z něj stal vášnivý obchodník využívající nástroje CopyTrader. Obchodovat prostřednictvím platformy eToro začal před 1,5 lety, kdy začal spravovat své portfolio obchodníků. V roce 2017 dosáhl 109% zisku.

Jak už jsme zmínili v úvodu, platformu eToro při jejím vstupu na český trh podporuje Sberbank CZ.„Vztah se Sberbank v dalších částech světa nám umožnil získat významný počet investorů, k nimž bychom se jinak velmi pravděpodobně složitě dostávali. Chceme na tomto úspěchu stavět a dále rozšiřovat naši globální komunitu. Vstup do České republiky je toho jasným důkazem,“ uvedl Yoni Assia, generální ředitel eToro.

Je pochopitelně třeba mít na mysli, že investice na eToro, stejně jako investice na jakékoli jiné platformě, v sobě nesou riziko, a to i případné ztráty celé vložené investice. Pro ty, kdo si riziko uvědomují a chtějí s rozmyslem investovat, se eToro jeví jako velmi zajímavá platforma.


(7. 3. 2018 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3878)